Praeitų metų sausį Tarptautiniame J. Heifetzo smuikininkų konkurse Vilniuje triumfavęs jaunasis smuiko dievaitis Sergejus Malovas vėl grieš Vilniaus publikai. Vasario 27 d., 19 val. Filharmonijoje smuikininkas koncertuos su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Daugybę gerbėjų įspūdingais pasirodymais įgijęs M. Pitrėnas klausytojams šį kartą pateiks dviejų iškilių XX a. kompozitorių muzikos programą. Orkestras atliks Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“ pirmo veiksmo pabaigos fragmentą bei Aramo Chačaturiano baletų „Gajanė“ ir „Spartakas“ fragmentus – muziką, kupiną aistros, temperamento ir ugningų šokio ritmų. O su smuikininku S. Malovu rengiamasi interpretuoti tyro, dvasingo ir santūraus lyrizmo persmelktą S. Prokofjevo Pirmą koncertą smuikui ir orkestrui.
S. Malovo talentas Vilniaus publiką sužavėjo dar iki jo triumfo J. Heifetzo konkurse, kur smuikininkas pelnė pirmą premiją bei publikos prizą. Gausių aplodismentų Nacionalinės filharmonijos scenoje jis sulaukė ir prieš trejus metus vykusiame koncerte su Georgijaus Čičinadzės diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Tarptautinę sceną sparčiai užkariaujantis jaunasis virtuozas smuiku griežti pradėjo šešerių metų, dvylikos laimėjo Rusijos smuikininkų konkursą Sankt Peterburge, o keturiolikos – II premiją Luiso Spohro konkurse Veimare. Jis taip pat yra N. Paganini konkursų Genujoje (2006) bei Maskvoje (2007), taip pat „Gradus ad Parnassum“ Vienoje (2006) bei „Vibrarte“ Paryžiuje (2008) laureatas. Prestižiniame ARD konkurse Miunchene jis tapo altininkų kategorijos finalininku ir laimėjo du specialius prizus (Alice Rösner ir Gebrüder Busch, 2008). 2009 metais sėkmė jį lydėjo ne tik Tarptautiniame J. Heifetzo smuikininkų konkurse, bet ir Pirmąjame tarptautiniame Tokijo altininkų konkurse, kur irgi pelnyta I premija. S. Malovui buvo skirta Tarptautinių muzikos meistrų stipendija Londone.
S. Malovas muzikos pagrindus gavo iš puikios vaikų pedagogės Tatjanos Liberovos Sankt Peterburge. Paskui išvyko studijuoti į Zalcburgą, kur mokėsi pas Helmutą ir Thomasą Zehetmaierius, Rainerį Schmidtą ir Igorį Ozimą (smuiku) bei Thomasą Rieblį (altu). Su pagyrimu baigęs Zalcburgo Mozarteumą, persikėlė į Berlyną, Hannso Eislerio aukštojoje muzikos mokykloje studijuoja kamerinę muziką pas Antje Weithaas ir Eberhardą Feltzą.
S. Malovas koncertavo Europoje, Japonijoje ir užjūryje su Sankt Peterburgo, Maskvos, Enescu ir Tokijo filharmonijų, Vienos RSO, Kuopio (Suomija) ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais, Miuncheno kameriniu bei Bavarijos radijo simfoniniu orkestrais. Ateityje jau numatyti koncertai su Londono filharmonijos, Lahčio simfoniniu, Mozarteumo, Zalcburgo „Amadeus“ ir Sankt Peterburgo filharmonijos orkestrais, rečitaliai Gštado „Sommets musicaux“, Enescu festivalyje Bukarešte, Verbjė ir Bergeno festivaliuose, Bremeno radijo koncertų salėje. Taip pat jis ves meistriškumo kursus Tokijyje ir Vilniuje (vasario 24 d. Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje).
S. Malovas griežia Augusto Bernardelio smuiku, Pierre‘o Gaggini altu ir Aleksandro Rabinovičiaus barokiniu smuiku.