Jis pastebi, kad reikalų, susijusių su ES konstitucija, pajudėjimas į priekį būtų priimtinas Lietuvai, kuri oficialiai pritaria konstitucinei sutarčiai. Savo pritarimą ES konstitucijai Lietuva pademonstravo 2004 metų lapkritį, tapusi pirmąja Bendrijos nare, tarusia "taip" Sutarčiai dėl Konstitucijos Europai.
Tačiau, kad konstitucija įsigaliotų, ją turi patvirtinti visos ES valstybės, o 2005 gegužės 29 dieną prancūzai ir birželio 1 dieną olandai atmetė kelerius metus rengtą ir 2004 metų rudenį Romoje pasirašytą ES konstitucijos projektą.
Taip pat politologas pastebi, kad Vokietija deda pastangų dėl bendros ES pozicijos energetinio saugumo klausimais sukūrimo, kas yra labai aktualu Lietuvai, kuri drauge su Latvija ir Estija tebeskendi energetinėje izoliacijoje nuo Europos.
Nuo sausio 1 dienos pirmininkavimą ES perėmusi Vokietija oficialiai deklaruoja siekį padidinti Bendrijos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą bei taip paspartinti ekonomikos augimą.
Laikraštis "Handlesblatt" praneša, kad Vokietija tikisi paspartinti ES ir JAV derybas dėl geresnio reglamentų derinimo, patentų agentūrų taisyklių, standartų nustatymo, kapitalo rinkos taisyklių ir valstybės paramos tyrimams.
Kanclerės Angelos Merkel kanceliarija Berlyne drauge su ekonomikos, užsienio reikalų ir finansų ministerijomis rengia virtinę iniciatyvų tokiose srityse, kaip energetika, intelektinė nuosavybė, standartai bei finansų rinkos, kurios bus pristatytos šalies pirmininkavimo ES pusmetį.
REKLAMA