Įstatymu siekiama pakeisti grožio suvokimą, kuris, Knesetui pateiktais duomenimis, skatina valgymo sutrikimus kaip anoreksiją, rašo Izraelio dienraštis „Haaretz“.
Įstatymas taip pat draudžia naudoti iš užsienio gaunamus vaizdus su itin liesais modeliais, vadovaudamasis medicinine kūno masės indekso (KMI) samprata. Modeliai, kurių KMI yra 18,5 ar mažiau – arba kurie atrodo, jog jų KMI yra toks – negalės būti naudojami reklamai.
KMI yra ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti, ar žmogaus svoris normalus (18,5 – 24,9).
Kneseto tyrimų ir informacijos centro surinktais duomenimis, liesą žmogaus kūną šlovinantys vaizdai yra vienas rizikos faktorių, dėl kurių išsivysto valgymo sutrikimai.
Pirmadienį priimant šį įstatymą modelių agentai protestavo dėl, jų vertinimu, žalos, kurią naujoji tvarka padarys merginoms, kurios yra sveikos, tačiau kurių KMI yra nedidelis.
„Įstatymas grindžiamas indeksais, kurie yra drastiški ir negali būti taikomi visiems modeliams. Aš pažįstu daug modelių, kurios yra visiškai sveikos merginos, tačiau dėl šio įstatymo gali būti diskvalifikuotos“, – sako Elis Edri iš „Roberto Models Agency“. Pasak jo, kai kurie modeliai yra liesi iš prigimties ir negali priaugti svorio, o įstatymas jas atmes neatsižvelgiant, ar jos iš tikrųjų turi sveikatos sutrikimų.
Naujųjų reikalavimų neatitiks ir 18–metė Alisa Gourari, kuri buvo antra „World Super Model“ konkurse ir dirbo tokių garsių prekės ženklų kaip „Max Mara“ ir „Valentino“ modeliu.
Pasak jos, diskusijos dėl nepakankamo svorio yra svarbios, tačiau svarbiausia įvertinti, ar modelis turi sveikatos sutrikimų.
„Mano ūgis 180 cm, o sveriu 55 kg. Tai aiškiai mažiau tos indekso reikšmės, kurią numato įstatymas“, – sako A. Gourari. Ji teigia, kad dar iki tapdama modeliu siekė priaugti svorio, tačiau tai nepavyko.
Nesiseka to padaryti ir dabar, padedant dietologui.
„Iš tokios kaip aš, kuriai viską lemia genai, bus despotiškai atimtas darbas ir galimybė įgyvendinti savo gyvenimo svajonę. Tai gėdinga“, – sako A. Gourari.