Direktyva reikalauja aiškiai atskirti Izraelio valstybės teritoriją bei teritorijas, okupuotas po 1967-ųjų šešių dienų karo tarp Izraelio bei kelių arabų valstybių. Naujakurių gyvenvietes tarptautinės teisės požiūriu dauguma Vakarų šalių laiko nelegaliomis, jų statybų sustabdymas yra pagrindinė Palestinos sąlyga pradėti su Izraeliu tiesiogines derybas dėl taikos sutarties. Tad Europos Sąjunga teigia šiuo politiniu žingsniu nepasakanti nieko naujo, tik pabrėžianti jau seniai turimą savo poziciją naujakurių gyvenviečių atžvilgiu.
„Tie, kas seka šią problemą, žino, kad Europos Sąjunga jau ilgai teigia vieną ir tą patį – Izraelio gyvenvietės tarptautinės teisės požiūriu nelegalios ir Europos Sąjunga nepripažįsta Izraelio suvereniteto okupuotose teritorijose“, – sakė Europos Komisijos atstovė Maja Kocijančič.
Tačiau žydai direktyvos priėmimą kaip tik šią savaitę, kai regione vėl turi apsilankyti taikdarišką misiją turintis Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry, vadina šališka pagalba palestiniečiams ar netgi neproporcinga ataka Izraelio valstybės atžvilgiu ir teigia, kad tai smarkiai apsunkins galimybę pradėti taikos derybas su Palestina.
„Europiečiai dar kartą daro didžiulę klaidą – parodo, kad negali imtis pagrindinio vaidmens Izraelio ir Palestinos konflikte, nes neturi suderinto požiūrio šiuo klausimu“, – komentavo Izraelio regioninės plėtros ministras Silvanas Šalomas.
Palestina draudimą Europos šalims prekiauti ir remti žydų naujakurių gyvenvietes Izraelio okupuotose Palestinos teritorijose sveikina kaip indėlį į taiką Artimuosiuose Rytuose ir teigia, jog tai dar vienas žingsnis į Palestinos valstybingumą po jos statuso pakeitimo Jungtinėse Tautose.