Mažiausiai 1 žmogus žuvo ir dar mažiausiai 6 sužeisti per savižudžio sprogdintojo išpuolį pietų Izraelio Dimonos mieste, kuriame įkurdintas slaptas branduolinis reaktorius, skelbia „New York Times“.
Antrąjį savižudį policininkai spėjo nukauti dar prieš jam detonuojant sprogmenis. Tai – pirmasis savižudžio išpuolis Izraelyje per metus. Saugumo pajėgos tiria, iš kur į Izraelio teritoriją pateko šie sprogdintojai. Vienas iš galimų variantų skelbia, kad savižudžiai, išsprogdinus Gazos ruožą nuo Egipto skiriančią sieną, visų pirmą pateko į Egiptą, o iš jo prasmuko ir į Izraelį. Nuo to laiko, kai sausio 23 dieną buvo pralaužta siena ir į Egiptą plūstelėjo tūkstančiai nuo Izraelio vykdomos blokados būtiniausių produktų pritrūkę palestiniečiai, pietų Izraelyje, baiminantis galimų išpuolių, itin sustiprinta apsauga. Egiptas pasienį uždarė tik sekmadienį.
Atsakomybę už išpuolį prisiėmė Palestinos savivaldos prezidento Mahmoudo Abbaso judėjimas „Fatah“. Toks jų žingsnis gali itin apsunkinti Artimųjų Rytų taikos procesą. Tiesa, „Fatah“ neigia, kad savižudžių taikinys buvo branduolinis reaktorius. Sprogimas įvyko kone už 10 kilometrų nuo branduolinio reaktoriaus.
Su „Fatah“ susijusi sukarinta „Al Aksos kaninkinių brigada“ pareiškė, kad kovotojai į Ziraelė atlikti „herojiškos misijos“ buvo pasiųsti iš Vakarų Kranto Ramalos miesto. „Fatah“ judėjimui prilausantis ministras Mahmoudas Habbashas pasmerkė išpuolį, tačiau dėl jo apkaltino Izraelį, kuris neva kursto smurtinę atmosferą regione.
„Chamas“ atstovas pareiškė nežinantis, ar išpuolyje dalyvavo ir jo judėjimo nariai, tačiau paskelbė, kad savižudžių išpuolis yra „didingas pasipriešinimo aktas“.
Paskutinį kartą savižudžių sprogdinimai Izraelį buvo sudrebinę 2007 metų sausio 29 dieną, kai savižudžiui detonavus bombą, Eilato mieste žuvo 3 žydai. Nuo to laiko išpuolių nebuvo. 2000 metais, prasidėjus Antrajai intifadai, nuo palestiniečių mirtininkų bombų jau žuvo šimtai Izraelio gyventojų.
Simonoje yra įsikūręs Izraelio branduolinių tyrimų centras ir manoma, kad būtent jame buvo pagaminti Izraelio branduoliniai ginklai. Izraelis nei neigia, nei patvirtina kalbas apie savo turimus branduolinius ginklus. Tokia taktika siekiama neleisti potencialiai priešiškoms valstybėms sužinoti apie šalies karinius pajėgumus. Tačiau 1986 metais Mordechajaus Vanunu, dirbusio Dimone, nutekintos nuotraukos pateikė įrodymų, kad Izraelis vis dėlto tikrai turi branduolinį ginklą.