„Kad mėgtų darbą. Čia didžiausias gyvenimo pagrindas. Turėti mėgiamą darbą. Ir netingėti. O pinigų visada moka per mažai“, – pastebėjo profesorius.
Trečiadienį apie porą valandų trukęs profsąjungų atstovų renginys Vilniaus širdyje baigėsi ramiai. Išsiskirsčiusieji aiškina, kad nors eisena ir baigta, jų reikalavimai valdžiai lieka.
„Kovoju už Lietuvos ateitį. Už jūsų jauno žmogaus ateitį. Aš jau senis, nebespėsiu į tą gražų rytojų“, – tvirtino eisenoje kalbintas dalyvis.
Tradicinės Gegužės 1-osios Darbuotojų solidarumo eisenos dalyviai buvo atvykę iš įvairių Lietuvos miestų. Daugelis aiškina, kad problemų, į kurias valdžia neatsižvelgia, labai daug. Opiausios jų – darbuotojų teisės ir oraus gyvenimo neužtikrinantys atlyginimai.
Eisenos organizatoriai išskiria penkis reikalavimus valdantiesiems – prašo oraus atlyginimo, nemokamos sveikatos priežiūros bei mokslo, lygių teisių į Lietuvą dirbti atvykstantiems žmonėms bei miestų žmonėms, o ne verslui.
„Mes susirinkom keliasdešimt organizacijų Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kaip toks jungiamoji organizacija, ir mes atėjom pasakyti – mes atėjom savo teisių. Šiandien, deja, Lietuvoje plinta skurdas ir socialinė neteisybė. Mes norim priminti vyriausybėj, kad dar ne visos problemos yra išspręstos“, – teigia Profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.
Keletą šimtų žmonių sutraukusi eisena baigta koncertu prie Vinco Kudirkos paminklo. Tiesa, prie jo esantys Vyriausybės rūmai buvo tušti, nes premjeras trečiadienį viešėjo Lenkijoje. Vidaus reikalų ministras aiškino, kad situacija nėra tragiška ir ji iš lėto gerėja
„Darbo užmokestis labai smarkiai išaugo. Aš suprantu, kad žmonių lūkesčiai išaugo dar labiau, bet yra realios galimybės, ir realus biudžetas“, – kalbėjo Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.