Ekvadoro užsienio reikalų ministras apkaltino Jungtinę Karalystę „atvirai grasinant“ įsiveržti į ambasadą ir sulaikyti J. Assange'ą. Ministras Ricardo Patino sakė, kad baiminamasi, jog gali būti pažeistos J. Assange'o žmogaus teisės.
Anksčiau Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija sakė, kad gali panaikinti Ekvadoro ambasados diplomatinį statusą. Tuomet Londono policija galėtų įžengti į Ekvadoro ambasados teritoriją, kadangi jai tai leidžia 1987 metais priimtas Didžiosios Britanijos įstatymas dėl diplomatinių atstovybių. Pagal jį, policija gali įeiti į ambasados patalpas, kai jos naudojamos neteisėtai.
Australų programuotojas J. Assange'as 2006 metais sukūrė „WikiLeaks“ tinklalapį, kuriame buvo skelbiama „nutekėjusi“ slapta informacija, demaskuojanti korupciją ir piktnaudžiavimą valstybinėse organizacijose. Tinklalapio operatore J. Assange'as, tuo metu gyvenęs Švedijoje, pasirinko tenykštę kompaniją. 2010 metais, kai tinklalapio įkūrėjas buvo Didžiojoje Britanijoje, Švedija apkaltino jį išžaginimu ir pareikalavo jo ekstradicijos.
Šių metų birželio 19 d., kai Londono teismas atmetė apeliaciją dėl sprendimo išduoti australą Švedijai, J. Assange'as paprašė Ekvadorą suteikti jam prieglobstį. Nuo to laiko jis yra šios šalies ambasadoje Londone. Jeigu Ekvadoras atsisakys suteikti jam prieglobstį, J. Assange'o laukia deportacija į Švediją, iš kur, kaip būgštauja „WikiLeaks“ įkūrėjas, jis gali būti išgabentas į JAV, kur jam pateikti kaltinimai šnipinėjimu ir slaptos informacijos paskelbimu.