Reitingų viršūnėse iki šiol karaliavę G. Nausėda ir I. Šimonytė priversti susiimti. Juos įnirtingai vejasi į oficialią rinkiminę kampaniją vėliausiai įsitraukęs premjeras S. Skvernelis. Štai naujausia Eltos užsakymu balandžio pabaigoje atlikta kompanijos Baltijos tyrimai gyventojų apklausa. Už Nausėdą ketina balsuoti 21 proc. rinkėjų, už I. Šimonytę 20, už S. Skvernelį 18. Rezultatų skirtumai yra paklaidos ribose, tad visų kandidatų galimybės patekti į antrąjį turą vertinamos visiškai vienodai.
„Pagrindinis žmonių noras, kai klausia, kaip su jais reikia bendrauti, yra pamatyti, pabendrauti su kandidatu gyvai. S. Skernnelio galimybė susitikti su jais gyvai, dėl to premjeras gauna daugiau palaikymo nei anksčiau turėjo“, – teigė sociologė Rasa Ališauskienė.
„Pradėjau labai daug susitikinėti su žmonėmis, galiausiai prasidėjo debatai, kurių metu atsiskleidžia, kas kalba iš esmės, kas išmano temas, kas gali jas spręsti, žino, ką daryti“, – sakė S. Skvernelis.
Politologai jau mėgina prognozuoti variantus, kas laimėtų antrajame rinkimų ture. G. Nausėda laikomas turinčiu daugiausia šansų nugalėti tiek I. Šimonytę, tiek S. Skvernelį. Tačiau jei antrajame ture susitiktų I. Šimonytė su S. Skverneliu – pergalės tikimybė esą didesnė premjerui. Nors prieš pusantro mėnesio ir būta tyrimų, prognozavusių pergalę I. Šimonytei.
„Šimonytė nepaisant stebėtinai didelio potencialo patikti ne tik dešiniajai, konservatorių rinkėjams, potencialas yra ribotas, jos lubos yra žemesnės“, – paaiškino politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.
„Jei į antrą turą išeina Nausėda su bet kuriuo kitu, jis susirenka daugiau balsų iš neišėjusio. Jei išeina Nausėda ir Šimonytė, už Skvernelį pirmajame ture balsavę žmonės bus labiau linkę balsuoti už Nausėdą. Jei išeina Nausėda ir Skvernelis, Šimonytės rinkėjai labiau linkę balsuoti už Nausėdą“, – pridūrė R. Ališauskienė.
„Ne toks šališkas, ne toks nukvakęs, nesąmonių nekalba, nežada, ko negali prezidentas. Balsuoja žmonės, už kandidatą, kuris daug ir gražiai žada“, – mano vilnietis.
„Palaikai konservatyvesnę arba liberalesnę, nenoriu detalizuoti, reikia tvirtumo, principingumo, sąžiningumo“, – nuomonę išsakė moteris.
„Norėčiau kad Lietuvai būtų kuo geriau, pakeltų pensijas trupučiuką, pagerintų materialinę padėtį“, – pridūrė vilnietė.
„Prezidentas sprendžia užsienio politikos klausimus, ar mano gyvenimui turės didelės įtakos, nemanau. Nesitikiu pašalpos ar kažko tokio“, – įvertino kalbintas vyras.
Patys kandidatai apie savo galimybes nugalėti antrajame ture dar kalba nenoriai.
„Jei bobutė būtų su ratais, būtų autobusas. Aš visiškai nenoriu burti iš kavos tirščių. Kai bus antras turas, tada ir pamatysime, kas laimės. Aš esu nusiteikusi laimėti“, – atsakė I. Šimonytė.
„Nematau didelio skirtumo, su kuo reikėtų kovoti antrajame ture. reikėtų gal ne prieš kažką kovoti, o rodyti savo idėjas, darbus. kas bus antrame ture, bus varžovas gerbtinas“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Pirmajame prezidento rinkimų ture jau nuo pirmadienio prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybėse, o iki lemiamos balsavimo sekmadienį beliko trys dienos.