• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jaunas italijos menininkas Silvio Salvatore Brazilijos skulptūros muziejuje eksponuoja „One Blood“ arba „Vienas kraujas“ kūrinių seriją, kurios paveikslai nutapyti sumaišius tapybos dažus su krauju. „Tai elementas, kuris mus visus daro lygiais vienas prieš kitą“, - aiškina dailininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausias fotografo ir dailininko Silvio Salvatore darbas tikrai originalus. „Vienas kraujas“ - tai nėra paprastas paveikslų rinkinys, tai portretai nutapyti jų personažų krauju.

REKLAMA

„Kraujas mus sulygina, tačiau tuo pat metu ir skiria, kiekvienas turime skirtingą istoriją“, - savo pareiškime agentūrai EFE teigė menininkas.

Portretuose nutapyti brazilų modelis Lise Grendene, repo atlikėjas Tulio Dek, italų dizaineris Pier Paolo Piccioli ir Montecassino abatas Pietro Vittorelli, kurie davė kraujo, 35 metų menininko darbui.

REKLAMA
REKLAMA

(clarin.com nuotr.)(clarin.com nuotr.)

Pasak, Salvatore, - „niekas negimė tam, kad liktų vienišas, kraujas, nėra tik nematomas ryšys, tai realybė. Visi esame sukurti iš tų pačių elementų. Kraujas paveiksluose yra žmogaus esybės užfiksavimas ir išsaugojimas, tai asmens liudijimas apie kartą, kuri dar nebuvo genetiškai modifikuota“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Menininkas pripažįsta kad , nors kraujas yra žmogaus gyvybės elementas,  „gyvybės simbolis“ , jis taip pat yra siejamas su destrukcija ir mirtimi, šią idėją savo darbais jis nori paneigti.

Ekspozicijai Sao Paulo mieste Silvio Salvatore taip pat sukūrė ir skulptūrą, kuri pagaminta iš metalo, žmogaus kraujo ir šautuvo. Skulptūra simbolizuoja kontrolę, jos galią diktatūros naudoja, kad apgintų savo valdžią (ją skulptūroje įkūnija auksas), kuri savo priespaudoje laiko tautą.

REKLAMA

(clarin.com nuotr.)(clarin.com nuotr.)

„Ši paroda skirta visai sumaiščiai ir chaosui, kurie šiomis dienomis vyksta arabų valstybėse ir taip pat revoliucionieriams, kurie siekia pakeisti metų metus trukusius valstybinius rėžimus“, - pabrėžė dailininkas.

Ekspozicija vėliau keliaus į Italiją, Vokietiją ir Prancūziją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų