Šis veiksmas buvo atliktas vadovaujantis „Made In Italy“ įstatymo pažeidimu, dėl kurio „Fiat“ valdantis „Stellantis“ koncernas į bėdą papuola ne pirmą kartą. Anksčiau „Alfa Romeo“ buvo priversta atsisakyti „Milano“ vardo ir vietoje jo panaudoti „Junior“.
„Stellantis“ koncerno atstovai spaudai patvirtino, jog „Fiat Topolino“ automobiliai buvo konfiskuoti Livorno uoste, kuriame šie mažyliai buvo iškrauti iš laivo.
„Stellantis“ teigia, kad nuo automobilių pašalins mažą Italijos vėliavos lipduką, kurį uždėjo dėl to, kad „Topolino“ projektas buvo kuriamas Turine.
Automobilių gamintojas neigia bet kokį nusižengimą ir teigia, kad visada skaidriai informuodavo apie šalį, kurioje gaminamas „Topolino“.
Kaip ir minėjome anksčiau, tai nėra pirmas kartas, kai „Stellantis“ koncernas ir Italijos vyriausybė svaidosi strėlėmis.
Italijos valdantieji pyksta, jog „Stellantis“ koncernas planuoja sumažinti darbuotojų skaičių ir automobilių gamybą perkelti į šalis, kur šią veiklą būtų galima vykdyti pigiau.
Praėjusį mėnesį tūkstančiai italų prisijungė prie streikuojančių darbuotojų, jog išreikštų solidarumą.
Šiuo metu Italijoje „Stellantis“ koncerne dirba maždaug 43 000 darbuotojų. Vien Turino apylinkėse dirba maždaug 15 000 darbuotojų.
Nesutarimų akivaizdoje „Stellantis“ skelbė, jog koncernas ieško sprendimų su Italijos vyriausybe, kurie leistų padidinti metinius gamybos pajėgumus iki bent jau 750 000 vienetų per metus.