Kaltinamieji prisipažino sumušę A.Guibre, kuris į Italiją atvyko iš Afrikos valstybės Burkina Faso, tačiau neigia tai padarę iš rasistinių paskatų, o vien tik norėdami atgauti savo pinigus.
Gausi Milano afrikiečių bendruomenė neigiamai įvertino prokurorų sprendimą pareikšti kaltinimus dėl netyčinės žmogžudystės, už kurį gresia palyginti nedidelė bausmė. Buvo prisiminti ankstesni išpuoliai, per kuriuos nukentėjo imigrantai. Rugpjūčio 18 dieną Romoje neonacių grupuotė sužalojo Angolos diplomato sūnų. Kiek anksčiau vasarą buvo padegtos romų stovyklos netoli Neapolio, o rugsėjį viename miestelyje nužudyti šeši imigrantai iš Afrikos.
Įtampos šuolis
„Rasinių riaušių grėsmė - gana didelė. Šiandien Milanas man primena 2005 metų Paryžių per Banlieu maištą, arba Londoną per 1981 metų Brikstono riaušes, - žurnalistams teigė rašytoja Nicoletta Vallorani.
Tai, su kuo kiti Europos miestai susidūrė jau palyginti seniai, Milanas ir likusi Italija patiria tik dabar. Klestinti šiaurinės šalies dalies ekonomika pritraukia vis daugiau imigrantų, kurie galiausiai pajunta didėjančią izoliaciją nuo likusios visuomenės dalies. Socialinės trinties sukeliamas įniršis gresia išsilieti smurtu, o tai šalyje, kurioje imigrantai jau dabar sudaro apie 5 proc. visų gyventojų, gali reikšti rimtus nemalonumus.
Prieštaringi sprendimai
Vienas svarbiausių veiksnių, skatinančių imigrantų nepasitenkinimą, - prieštaringai vertinami Italijos vyriausybės veiksmai.
Kritikai kaltina Romoje įsitvirtinusius dešiniuosius politikus, kad šie sąmoningai visą kaltę dėl Italijos ekonominių ir socialinių problemų mėgina suversti imigrantams. Tarp karščiausiai ginčijamų sprendimų - priverstinis klajoklių romų surašymas, nepaprastosios padėties įvedimas dėl tariamo imigrantų antplūdžio, sprendimas imigrantams už tuos pačius nusikaltimus skirti trečdaliu griežtesnes bausmes nei italams.
Žmogaus teisių gynėjų įsitikinimu, šios priemonės yra diskriminacinės ir dirbtinai skatina nepakantumą svetimtaučiams.
„Tai yra užnuodytas vaisius tų procesų, kurie prasidėjo 10-ojo dešimtmečio pradžioje, kai atplaukė pirmosios migrantų valtys iš Albanijos, - žurnalistams sakė Kongo kilmės Italijos parlamento narys Jeanas Leonardas Touadi. Jo teigimu, Italijoje vis labiau juntamas „augančios ksenofobijos klimatas“.
„Deja, šiomis dienomis vis dar menkai vertinama gyvybė žmogaus, kuris yra laikomas kitokiu“, - apgailestavo J.L.Touadi.