Siūloma numatyti, kad Lietuvos Respublikos fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę įregistruoti orlaivius Lietuvos Respublikos civilinių orlaivių registre, nepriklausomai nuo to, ar jie bus nuolat eksploatuojami iš Lietuvos ar Europos Sąjungos oro uosto, ar ne.
Tokį Aviacijos įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Julius Veselka.
Įstatyme siūloma išplėsti Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų galimybes naudoti orlaivius ne Lietuvos teritorijoje nekeičiant jų teisinės registracijos vietos. Jeigu Seimas pritartų, Lietuvos Respublikos fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris pats nėra orlaivio savininkas, nereikėtų išregistruoti iš Lietuvos Respublikos Civilinių orlaivių registro orlaivio, jeigu orlaivis trečiojoje šalyje būtų naudojamas trumpą laikotarpį.
J. Veselka tikisi, kad priėmus siūlomas pataisas būtų geriau užtikrinti kreditorių interesai, kadangi, šalims susitarus, orlaivis visą laikotarpį galėtų būti įkeistas Lietuvos Respublikos hipotekos registre, sutaupyta lėšų, susijusių su orlaiviu perregistravimu.
J. Veselkos teigimu, pakeitus įstatymą, būtų užtikrintos galimybės plėtoti civilinės aviacijos infrastruktūrą, didinant civilinės aviacijos, kaip transporto rūšies, veiklos konkurencingumą, lyginant su kitomis ES valstybėmis. Teisės akto projekto nuostatų įgyvendinimas, jo nuomone, prisidės prie aviacijos plėtros, privataus kapitalo dalyvavimo plėtojant aviaciją Lietuvoje.
Šiuo metu įstatymas numato, kad orlaivis, kurio naudotojas yra Lietuvos Respublikos fizinis ar juridinis asmuo, gali būti registruojamas Lietuvos Respublikos civilinių orlaivių registre, jeigu šis orlaivis nuolat eksploatuojamas iš Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos oro uosto.