Kaip teigė „Įsikūnijimo“ kūrėjas ir vedėjas, laidos svečiai įsijaus į atpažįstamas, stereotipines situacijas, kaip, pavyzdžiui, mobingas darbe, ir turės spręsti, kaip elgtis. Nuo vieno sprendimo priklauso kiti – kartais dar komplikuotesni – sprendimai.
„Tu atsiduri situacijoje, kokios nesitikėjai. Niekada neturi gerų pasirinkimų. Laidoje žmonės sprendžia savo vidines dilemas neturėdami visiškai gero pasirinkimo. Vienas yra blogas, kitas – blogesnis, trečias – vidutiniško blogumo“, – pasakojo „Įsikūnijimo“ vedėjas.
Pašnekovas šią laidą palygino su loginiu kompiuteriniu žaidimu, kai reikia priimti sprendimus, kurie keičia tolesnę žaidimo eigą.
Pagrindinis skirtumas yra tas, kad laida „Įsikūnijimas“ dalyvius priverčia išgyventi ir kalbėti apie didžiuosius visuomenės skaudulius, tokius kaip seksizmas, engimas darbe, suaugusiųjų ir vaikų santykiai šeimoje, kartų konfliktai.
Dar viena laidos ypatybė – projekto dalyviai yra labai skirtingi žmonės tiek profesine prasme, tiek kaip asmenybės.
Laidoje dalyvaus dainininkas Andrius Mamontovas, laidų vedėjas Arūnas Valinskas, politologas Linas Kojala, prof. Alfredas Bumblauskas, komikas Mantas Katleris ir kiti.
Pokalbio metu radijo laidos vedėja Laura Ignatovičiūtė domėjosi, kaip atsiranda tos situacijos į kurias reikia įsijausti.
„Mes jas sukuriame. Tai yra dramaturginė laida – dirba profesionalūs dramaturgai, kino scenaristai ir kiti žmonės, kurie dirba su televizijos serialais.Tai nėra labai paprasta, bet kai dirbi su profesionalais viskas yra įmanoma“, – pasakojo laidos „Įsikūnijimas“ vedėjas.
Paklaustas, ar ši laida pačiam Edmundui yra iššūkis, vyras teigė, kad dirbti tokio formato projekte jam yra įdomu: „Aš, žinokit, kaifuoju, absoliučiai.“
Laidos dalyviai turi ne tik pasirinkti kaip išspręsti situaciją, bet ir pagrįsti, argumentuoti savo sprendimus, tad žiūrovai galės atpažinti, kokiais įsitikinimais, vertybėmis žinomi žmonės vadovaujasi asmeniniame gyvenime.
„Įsikūnijimas“ pačiam Edmundui yra netikėtas tuo, kad laidos dalyviai atsiskleidžia naujomis spalvomis, parodo dar nematytas savo puses – vieni renkasi santykinai lengvus sprendimus, o kiti – pačius sudėtingiausius.
Pašnekovas pateikė situacijos pavyzdį: „Ar skolinsiesi pinigų iš tėvo, ar iš prastos reputacijos draugo? Jei skolinsies iš tėvo, tai prisipažinsi, kad turi problemų, bet kai pasiskolinsi iš blogos reputacijos draugo – tada įsivelsi į dar didesnes problemas. Vieni žmonės pasirenka eiti lengvesniu keliu ir renkasi skolintis pas tėvą, kiti eina ten, kur glūdi problemos.“
Kita įvardyta pikantiška situacija, kuri gali tekti vienam iš laidos dalyvių, kvietė įsivaizduoti, kad į įmonės vakarėlį esi pakvietęs eiti žmoną, bet tame pačiame kolektyve yra ir mergina su kuria prieš metus per tokį patį vakarėlį turėjai romaną. Ta mergina prieš įmonės vakarėlį ateina į tavo kabinetą ir mėto tau dviprasmiškas užuominas.
„Ką darysi: skambinsi žmonai, kad neateitų ar aiškinsi kolegei, kad jūsų santykiai jau pasikeitė?“ – situacijų klaidumą iliustravo Edmundas.
Didžiausia motyvacija kodėl verta žiūrėti šią laidą, pasak Edmundo, yra tai, kad ši pramoga turi prasmę.
„Tu gerai praleidi laiką, bet ir gauni sau kažko, ko nesitikėjai ir pasidarai išvadas. Sprendžiant įvairias situacijas, vienoje iš jų, vis tiek atsitiks taip, kad tu atpažinsi save arba savo artimą“, – reziumavo E. Jakilaitis.
Pirmąją laidą galite pamatyti čia.