• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Vilniuje oficialiai atidarytas naujasis areštinės pastatas. Čia atvežami asmenys, įtariami, įvykdę administracinius teismo pažeidimus arba nusikalstamas veikas. Dažniausiai pirmiausia jie yra uždaromi į laikino sulaikymo patalpas, kur praleidžia iki penkių valandų, o jeigu yra poreikis – perkeliami į areštinę. Naujosios patalpos yra ne tik modernios, bet taip pat su naujais įrengtais dušais ar net sporto sale. 

68

Ketvirtadienį Vilniuje oficialiai atidarytas naujasis areštinės pastatas. Čia atvežami asmenys, įtariami, įvykdę administracinius teismo pažeidimus arba nusikalstamas veikas. Dažniausiai pirmiausia jie yra uždaromi į laikino sulaikymo patalpas, kur praleidžia iki penkių valandų, o jeigu yra poreikis – perkeliami į areštinę. Naujosios patalpos yra ne tik modernios, bet taip pat su naujais įrengtais dušais ar net sporto sale. 

REKLAMA

Asmenys, kurie įvykdo tam tikrus administracinius pažeidimus, nusikalstamas veikas iki liepos pirmosios buvo pristatomi į Vilniaus miesto komisariatus, iš kurių naktimis tokius žmones priimdavo tik pirmasis ir antrasis komisariatai.

Nuo liepos 1-osios visi įtariami tokiais nusikaltimais asmenys yra pristatomi į naujas patalpas, įsikūrusias T. Ševčenkos gatvėje. Dažniausiai pirmiausia tokie asmenys yra uždaromi į laikino sulaikymo patalpas.

REKLAMA
REKLAMA

„Į šias patalpas pristatomi asmenys iš Vilniaus ir Vilniaus rajono. Jie yra uždaromi į specialias sulaikymo kameras, vėliau apklausiami apklausos kabinetuose, o jeigu yra poreikis, uždaromi į areštinę“, – pasakoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Rolandas Šepetys.

REKLAMA

Šiose patalpose žmonės būna daugiausiai iki penkių valandų, o vienu metu gali būti talpinami iki 50 sulaikytų asmenų.

Patalpa, linkusiems žaloti save

Į tokias laikino sulaikymo patalpas atvežami žmonės, kuriems, pavyzdžiui, negalima nustatyti asmenybėmis arba tarkime, žmogus padarė nusikalstamą veiką, o iš pradžių reikia jį nufotografuoti, paimti piršto antspaudus.

Tiesa, čia taip pat yra ir dvi patalpos be durų. Jos skirtos asmenimis, kuriems nėra surašomas sulaikymo protokolas, o tiesiog laukiama, kol jie išsiblaivys ar dėl kitų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Visos kitos patalpos šiame skyriuje yra grotuotos arba su durimis. Čia yra vienintelė patalpa, kuri yra šiek tiek kitokia nei visos kitos – ji dengta minkšta danga.

„Šioje patalpoje tiek sienos, tiek grindys yra dengtos minkšta danga. Ji skirta asmenims, kurie yra agresyvūs, pavojingi savo paties ir policininkų atžvilgiu, yra linkę žaloti save. Jie rakinami specialiomis priemonėmis, atvedami arba įnešami, guldomi ant specialų gultų“, – sako R. Šepetys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat skyriuje yra ir dvi patalpos, kuriose sulaikytiems asmenims yra įrengtas tualetas. Tai ypač patogu tiek jiems, tiek patiems policininkams.

Kameros stebimos visą parą

Jeigu yra poreikis, iš laikino sulaikymo patalpų asmenys yra perkeliami į areštinę, čia jie dažniausiai praleidžia iki dviejų parų. Dažniausiai į areštinių patekusių žmonių kelionė šiame pastate prasideda nuo atidaromų vartų kieme, pro kurį įvažiuoja konvojavimo automobilis, tuomet atsidaro vadinamojo „garažo“ vartai, kur asmenys yra išleidžiami iš automobilio.

REKLAMA

Praėjus iš vadinamojo areštinės „garažo“, asmenys patenka į laikinas patalpas, kadangi vienu metu yra atvežami ne vienas, ir ne du asmenys. Iš tokių patalpų asmenys po vieną yra paimami, nuvedami į atskirą kambarį, ten apklausiami, paimami piršto antspaudai, surašomi turimi asmens daiktai ar medikamentai.

Areštinėje yra įrengta atnaujinti dušai, o kameros yra skirtos vienam, dviem, trims, keturiems asmenims.

REKLAMA

„Kamerose esantys asmenys taip pat gali su darbuotojais bendrauti specialiais balso įrenginiais, tiesiog paspausdami mygtuką. Taip pat pareigūnai turi galimybę visą parą stebėti asmenis, kadangi visose kamerose yra vaizdo stebėjimo kameros“, – pasakojo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas

Tilps iki šimto asmenų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas džiaugdamasis kalbėjo, kad senojoje areštinėje buvo galima sutalpinti tik keturiasdešimt asmenų, o šioje naujojoje – 100.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat antrame aukšte areštinėje sulaikytiems asmenims yra įrengtos specialios lauko kameros, kurios neturi dalies stogo, bet yra aptrauktos specialia viela. Į tokias kameras yra atvesdinami sulaikytieji, jiems priklauso kiekvieną dieną pasivaikščiojimo laikas bent valandą laiko.

Policijos komisariato viršininkas S. Gagas patikino, kad dabar Lietuva galės neatsilikti nuo kitų Europos Sąjungos šalių ir turėti modernias darbo vietas, sporto salę ir dušus, poilsio erdves.

REKLAMA

Pastatė per dvejus metus

Vilniuje ketvirtadienį oficialiai atidaromas naujasis areštinės pastatas. Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja, pastate jau kelias savaites dirba policijos pareigūnai, vežami sulaikyti asmenys.

Anot jos, šiuo metu areštinėje gali būti apie 20 sulaikytųjų.

Į šį pastatą T. Ševčenkos gatvėje perkeltas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Areštinės ir konvojaus skyrius. Iki šiol jis buvo įsikūręs T. Kosciuškos gatvėje. Sename pastate tilpo 40 sulaikytųjų, o naujoji areštinė jų talpins 100.

REKLAMA

Į naująjį pastatą perkeltos nuo Operatyvaus valdymo skyriaus nutolusios darbo vietos iš Žirmūnų ir Algirdo gatvių, taip pat ir dalis specializuotų policijos padalinių – Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba bei Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyrius.

Naujoji areštinė T. Ševčenkos gatvėje ir naujasis komisariato pastatas P. Vileišio gatvėje buvo statyti kaip bendras policijos ir privataus verslo projektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abu pastatai pastatyti per dvejus metus. Per 15 metų policija išsipirks šiuos pastatus. Per visą šį laikotarpį jų priežiūra rūpinsis privatus investuotojas. Patikėjimo teise šie pastatai priklauso Policijos departamentui, o pagal panaudą – įmonių grupės „Darnu Group“ bendrovei „PPP Projektas“.

Šie pastatai iš viso kainavo apie 56 mln. eurų. Į šią sumą įeina ir pastatų priežiūros paslaugos ateinančius 15 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų