Du šimtai vyrų ir moterų varžėsi vikrumo ir greičio rungtyse lygiai taip, kaip jų kolegos darė prieš daugiau nei šimtą metų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Paryžiaus gatvėmis pasileido būriai padavėjų. Padavėjai skuba ne į protestą – Prancūzijos sostinės centre jie rungėsi dėl geriausio ir greičiausio padavėjo titulo.
Taisyklės paprastos – dalyviai turi kuo greičiau atnešti padėklą su klasikiniu paryžietišku užsakymu – kruasanu, puodeliu espreso kavos ir stikline vandens. Tik yra mažas „bet“, suteikiantis varžytuvėms šiek tiek pikantiškumo – dviejų kilometrų trasoje negalima bėgti ar laikyti padėklo dviem rankomis. Ir, žinoma, reikia nepamesti užsakymo.
Pačios lenktynės yra ne šiaip įdomi pramoga, tai senesnė nei šimtmečio tradicija. Elegantiškai apsirengę padavėjai jau nuo 1914 m. varžosi vikrumo ir greičio rungtyse.
Varžybų dalyvių stilius per šimtmetį beveik nepakito, keitėsi tik padėklų turinys: „Juodos kelnės, juodos kojinės, gerai išblizginti batai ir kaklaraištis arba peteliškė su švarkeliu. Tai tradiciška ir paryžietiška.“
Nugalėtojams trasa nepasirodė sunki
Paryžiečiai aktyviai serga už dalyvius. Vietiniai jau pasiilgo tokio vaizdo, mat pastarąjį dešimtmetį padavėjų varžybų niekas neorganizavo: „Puiku, kad atgaiviname šias lenktynes. Tai proga pademonstruoti šią gražią ir labai sudėtingą profesiją. Tegul laimi geriausias.“
O lenktynių nugalėtojai – geriausias padavėjas ir padavėja – skuba prie finišo linijos. Ir sako, kad įveikti 200 konkurentų nebuvo sunku.
„Mes dirbame po 10–12 valandų per dieną, esame ištvermingi ir žinome, kaip nešti padėklą. Gal kitais metais jie pasunkins distanciją. Gal bus 3 ar 4 kilometrai, kas žino?“ – kalbėjo varžybų nugalėtoja.
Geriausi padavėjai apdovanojami maisto ragavimo kelionėmis ir bilietais į olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Paryžiuje.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.