Apie šią istoriją viešai socialiniame tinkle „Facebook“ prabilo sostinės vicemeras Gintautas Paluckas.
„Aš galvojau, kad buvusios seimanarės Baukutės istorijos apie išsikraustymą iš bendrabučio (kur susirinko net rozetes) jau niekas neperspjaus, bet...“, – pasakoja G. Paluckas.
Anot jo, savivaldybės administracijos atstovai sostinės vadovybei pasakojo, kad Naujoje Vilnioje, Džiaugsmo g., esančiame, savivaldybėje priklausančiame pastate, kuris, buvo skirtas samariečių bendrijai, pasigesta nemažai daiktų, pastebėta nuardyta šalia pastato buvusi tvora, iš kieme esančio grindinio išluptos plytelės. G. Palucko teigimu, visa tai užfiksuota po to, kai iš pastato išsikraustė samariečiai ir ten kabinetą atsidariusi ir dirbusi odontologė.
„Ten, aišku, net tik tos grindinio plytelės išluptos, tvora nuardyta, bet ir boileris prapuolė, ir maišytuvai vandens. Toks išsiskyrimas gavosi necivilizuotas“, – apie vaizdą po išsikraustymo iš savivaldybei priklausančio pastato portalui tv3.lt pasakojo G. Paluckas.
Pasak sostinės vicemero, tiksliai pasakyti, kas galėjo tokiu būdu „išsikraustyti“ iš pastato – odontologė ar samariečiai – nėra aišku. Tai, anot G. Palucko, šiuo metu aiškinasi policija ir savivaldybės administracija. Vicemeras pasakojo, kad problemų dėl minėto pastato atlaisvinimo kilo jau iš pat pradžių. G. Paluckas neslėpė, jog ypač iš pastato Naujojoje Vilnioje išsikelti nenorėjo ten dirbusi odontologė.
„Mes keturis mėnesius derėjomės dėl tų patalpų atlaisvinimo, nes tų patalpų mums reikia socialinėms funkcijoms dėl vaikų globos įstaigų pertraukos. Derėjomės, derėjomės, aišku, tos derybos įtemptos buvo, nes žmonės jau apsipratę ir klientų ratas susiformavęs“, – pasakojo G. Paluckas.
Vilniaus miesto vicemeras aiškino, kad pagaliau atlaisvintose patalpose ketinama įkurdinti vaikų globos namų šeimyną, tačiau patalpos po „išsikraustymo“, kurio metu dingo nemažai daiktų, buvo išluptos plytelės ir nuardyta tvora, turės būti ilgai remontuojamos ir šeimynai teks įkurtuvių laukti iki Kalėdų.
Pasak G. Palucko, kol kas nėra aišku, kas turės atlyginti už savivaldybės turtui padarytą žalą.
„Patalpos priklauso savivaldybei. Nuomininkai, pagal sutartis, turi patalpas prižiūrėti, daryti einamąjį remontą, kad nebūtų nusidėvėjimo. Jeigu yra padarytos ar daromos kažkokios investicijos didesnės apimties, tai paprastai tam gaunamas savivaldybės sutikimas, kad galima daryti. Padarytos investicijos užskaitomos kaip nuomos mokestis, už nuomą arba kitais atvejais gali būti kompensuojamos. [...] Šitu atveju apie tai net kalbos nebuvo, kas, kieno, kam, o tiesiog paimta pradėta lupti viskas Barbariška“, – stebėjosi vicemeras.