• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo vakarinis plenarinis posėdis trečiadienį netruko nė pusantros valandos – darbo vietoje nebeliko įstatymams priimti būtino parlamentarų skaičiaus.

Seimo vakarinis plenarinis posėdis trečiadienį netruko nė pusantros valandos – darbo vietoje nebeliko įstatymams priimti būtino parlamentarų skaičiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14 val. prasidėjusį vakarinį posėdį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė buvo priversta nutraukti 15.22 val., nes nebebuvo galima priimti įstatymų. Tam reikia ne mažiau kaip pusės, t. y. 71 Seimo nario dalyvavimo, o registravosi 64 parlamentarai.

REKLAMA

„Nebuvo Seimo narių, kad galėtume vykdyti priėmimus, nes reikia 71 Seimo nario, o tiek nebuvo, tiesiog reikėjo baigti anksčiau. Tai vertinu kaip neatsakingą Seimo narių darbą, nes jų priesaika ir darbas, kurį turi pabaigti, iki pasikeis Seimas, yra privalomas. Rinkimai nėra priežastis neateiti į plenarinį posėdį“, – BNS sakė L.Graužinienė.

REKLAMA
REKLAMA

Vienu paskutinių klausimu trečiadienį buvo pateiktos Seimo statuto pataisos dėl sankcijų už praleistus posėdžius, Konstituciniam Teismui (KT) dabartinę tvarką pripažinus prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas pažymi, kad Seimo statuto pataisas priimti reikia kuo greičiau, nes po KT sprendimo ta statuto dalis nebegalioja, tad parlamentarams jokios sankcijos dėl praleistų posėdžių šiuo metu negresia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį priimtos svarstyti pataisos numato, kad parlamentarui už kiekvieną praleistą Seimo plenarinį ar komiteto, komisijos, kurios nariu jis yra, posėdį, atlyginimas būtų mažinamas 5 procentais. Pasak J.Sabatausko, pritaikius tokį skaičiavimo modelį Seimo narys, per mėnesį praleidęs visus posėdžius, atlyginimo išvis negautų.

REKLAMA

KT praėjusią savaitę paskelbė nutarimą, kad Seimo statuto nuostata, be pateisinamos priežasties posėdžių nelankančiam parlamentarui atlyginimą leidžianti sumažinti tik trečdaliu, prieštarauja Konstitucijai. Kaip teigiama nutarime, atlyginimo mokėjimas Seimo nariui, nuolat be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvaujančiam Seimo bei komitetų posėdžiuose, vertintinas kaip konstituciškai nepateisinama privilegija.

Pasak KT, Seimas privalo nustatyti finansinius padarinius posėdžių be pateisinamos priežasties nelankantiems parlamentarams ir aiškiai įtvirtinti galimybę „taikyti maksimalų (visišką) Seimo nario atlyginimo sumažinimą (jo nemokėjimą) už nuolatinį nedalyvavimą Seimo, Seimo komitetų, kitų struktūrinių padalinių, kurių nariu jis paskirtas, posėdžiuose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų