Juan Manuel Santos minėjo, kad nuošliaužos kilo dėl to, kad trečdalis kritulių, kurie šioje vietoje vidutiniškai iškrenta per mėnesį, iškrito per vieną naktį. Tai ir lėmė potvynius bei purvo nuošliaužas, kurios nusinešė daugybės žmonių gyvybes, kaip rašoma weatherchanel.
Klimato kaita
Pasak Kolumbijos prezidento, šį neįprastai stiprų lietų galėjo sukelti tik vienas veiksnys – klimato kaita.
Martin Santiago, vyresnysis Jungtinių Tautų valdininkas esantis Kolumbijoje atkartojo prezidento pareiškimą ir BBC sakė, kad klimato kaita padidino šiai vietovei tenkančių ekstremalių orų intensyvumą, dažnumą ir mastą.
Remiantis Dr. Jeff Masters iš Weather Underground, per pastaruosius dešimtmečius vandenynų atšilimas sukėlė didesnį vandens garavimą ir liūčių susidarymą.
Nuošliaužos užklupo Kolumbiją praėjus vos kelioms dienoms po liūčių, nuo kurių nukentėjo Peru. Šioje šalyje dešimtys žmonių žuvo ir apskaičiuota, kad potvyniai sukėlė milijardinę žalą.
Miškų kirtimas taip pat prisidėjo prie nuošliaužų
Nors Kolumbijos prezidentas sako, kad dėl nuošliaužų kaltinti reiktų klimato kaitą, tačiau kiti valdininkai mano, kad miškų kirtimas taip pat buvo nuošliaužas sukėlęs reiškinys.
Per pastaruosius metus daugelis medžių šioje srityje buvo iškirsti, tai padarė šlaitą labiau pažeidžiamą, kuomet neliko medžių, kurie prilaikytų šlaitą atėjus lietui. Tarsi mes pašalintume apsaugą.
Yra ir daugiau blogų naujienų.Prasidėjo šalies lietingojo sezono pradžia. Siekiant apsaugoti gyventojus buvo imtasi papildomų saugos priemonių, tačiau manoma, kad ekstremalios oro sąlygos dar gali užklupti šalį.