„Iš Vilniaus oro uosto, nors ir ne pačiu pigiausiu būdu, Stambulą galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu. Skrydžio kaina į abi puses apie 180 eur, tačiau gerai paieškojus arba išlaukus tinkamo momento, galima rasti ir pigesnius skrydžio bilietus“, – nurodo Vaidas.
Išskirtinis oro uostas
Dabar kelionė į Stambulą dar labiau įsimintina, kadangi pasiekus miestą lėktuvas nusileis naujame oro uoste, kuris turėtų tapti pasaulio centu – didžiausiu oro uostu pasaulyje.
„Nors šis oro uostas nuo miesto centro yra nutolęs apie 40 km, susisiekimas su miestu gana patogus. Renkantis oro uosto autobusiuką, kelionė iki miesto centro kainuos 2,7 eur, o važiuojant taksi, sumokėsite apie 25 eur“, – apie transporto kainas pasakoja Vaidas.
Kaip kelionėje sutaupyti laiko?
Stambulas įsikūręs dviejuose žemynuose, šis miestas lyg jungiamoji Azijos ir Europos grandis, tačiau renkantis apsistojimo vietą, keliautojas rekomenduoja viešbučio ieškoti europinėje dalyje, arčiau miesto centro. Kadangi Stambulas milžiniškas, toks pasirinkimas padės sutaupyti daugybę laiko.
„Manau, kad norint pamatyti populiariausias Stambulo lankytinas vietas, kurios yra europinėje miesto dalyje bei trumpam nuvykti į azijinę miesto dalį, kelionei pakanka keturių dienų. Be to, azijinė miesto dalis nėra ypatinga, joje daugiausia gyvenamieji rajonai, tačiau nuo Bosfoto tilto atsiveria puikus vaizdas“, – kalba keliautojas.
Norintiems sutaupyti – derybos neišvengiamos
Tikriausiai visi yra girdėję apie derybas Turkijoje. Pasak Vaido, niekada nereikėtų sutikti su pirma pasiūlyta kaina, tiek turguje, važiuojant taksi ar kitose vietose. Jei turėsite kantrybės derėtis, sutaupysite daug pinigų.
„Štai mes keliavome iš europinės į azijinę miesto dalį ir pirmasis taksi vairuotojas mums siūlė kelionę už 25 eur, tuomet dar nežinojome, jog kaina gerokai per didelė. Su antruoju vairuotoju pabandėme derėtis ir net patys nustebome, kad už tą pačią kelionę sumokėjome perpus pigiau – 12 eur“, – prisimena V. Leliuga.
Eismas milžiniškame mieste
Stambule geriausia keliauti pėsčiomis, metro arba taksi. Vaido teigimu, čia geriau automobilio nesinuomoti, nes mieste spūstys kartais būna milžiniškos, o nežinant, kaip jas aplenkti, jose gali tekti prastovėti ir visą dieną.
„Stambulas – didžiulis miestas, tad nenustebkite, jei taksi vairuotojas nežinos jūsų viešbučio pavadinimo ar gatvės pavadinimo. Tokiu atveju vairuotojas paprašys jūsų viešbučio telefono ir paskambinęs į viešbutį išsiaiškins, kaip geriausia pasiekti norimą vietą“, – aiškina Vaidas Leliuga.
Daugiau Vaido Leliugos nuotykių iš Stambulo žiūrėkite laidoje „Keliauk išmaniai“: