Ketvirtadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įspūdingą pergalę iškovojo Pakistano ieties metikas Arshadas Nadeemas.

27-erių sportininkas geriausiu bandymu įrankį nusviedė net 92,97 metro. Savo karjeros rekordą pakistanietis pagerino beveik 3 m, o geriausią savo sezono pasiekimą – daugiau nei 6 m.

Pirmą olimpinį medalį per karjerą laimėjęs A.Nadeemas pagerino 16 metų gyvavusį olimpinį rekordą, kuris nuo Pekino žaidynių priklausė norvegui Andreasui Thorkildsenui (90,57). Pakistanietis taip pat tapo Azijos rekordininku, pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje per paskutinius 27 mėnesius. Visų laikų ieties metikų rikiuotėje A.Nadeemo rezultatas yra 6-as.

Pasaulio vicečempionas A.Nadeemas atėmė olimpinio čempiono titulą iš indo Neerajo Chopros (89,45) ir atsirevanšavo jam už praėjusių metų planetos pirmenybes. N.Chopra šį kartą tenkinosi sidabru, o bronzą pelnė dukart pasaulio čempionas Andersonas Petersas iš Grenados (88,54).

Vos per 4 cm nuo medalio liko tituluotas čekas Jakubas Vadlejchas (88,50). Pasaulio čempionas ir olimpinis vicečempionas Juliusas Yego buvo 5-as (87,72), dabartinis Europos vicečempionas vokietis Julianas Weberis – 6-as (87,40), o 2012 m. Londono olimpinis čempionas Keshornas Walcottas iš Trinidado ir Tobago – 7-as (86,16).

Vyrų 110 m barjeriniame bėgime olimpiniu čempionu tapo amerikietis Grantas Holloway (12.99). Triskart pasaulio čempionui tai pirmas olimpinis auksas. Sidabrą išplėšė amerikietis Danielis Robertsas (13.09), kuris po fotofinišo 0.003 sek. aplenkė jamaikietį Rasheedą Broadbellą.

Vienas iš sezono lyderių – amerikietis Freddie Critendenas liko 6-as (13.32). Jis dar atrankoje nebėgo visa jėga dėl raumenų skausmų, bet vėliau atsistatė, paguodos etape prasimušė tolyn, įveikė ir pusfinalio barjerą.

ką jie ten suėda,kad rekordus gerina,nors anksčiau nieko nenuveikė.