Per pastaruosius ketverius metus išprievartavimų skaičius Londone išaugo 53 proc., skelbia BBC.
Karališkosios prokuratūros duomenimis, per 2008–2009 metus Metropoliteno policija užregistravo 2177 moterų pranešimus apie išprievartavimą. Per 2011–2012 metus šis skaičius išaugo iki 3334. Tik 667 atvejais iškeltos bylos ir pradėti teismo procesai ir tik 369 atvejais teismas nusprendė nuteisti seksualiniu smurtu kaltinamus asmenis.
Metropoliteno policijos atstovas spaudai padidėjusį pranešimų apie lytinius nusikaltimus skaičių motyvuoja išaugusiu aukų saugumo jausmu – anot jo, prievartavimų aukos dabar kur kas drąsiau pasisako apie patirtą smurtą.
Pietų Londone veikiančio Prievartos aukų krizių centro vadovė Yvonne Traynor pritaria policijos atstovui, teigdama, kad dabar seksualinį smurtą patyrusios moterys dažniau linkusios manyti, kad jomis bus patikėta, kad joms bus suteikta pagalba.
Y.Traynor įsitikinusi, kad randasi vis daugiau paramos aukoms organizacijų ir iniciatyvų, kuriomis siekiama sustiptinti moterų apsaugą ir izoliuoti prievartautojus.
Kita vertus, panašu, kad regimi ir skelbiami skaičiai – tik ledkalnio viršūnė. Kovo mėnesį bbc.co.uk portale buvo paskelbti tinklapio „Mumsnet“ surengtos apklausos duomenys, kurie atskleidžia, kad tik viena iš penkių seksualinę prievartą patyrusių moterų kreipiasi į teisėsaugos institucijas.
Tinklapio apklausoje dalyvavo 1600 moterų, iš kurių kas dešimta prisipažino patyrusi prievartą, o 35 proc. – seksualinį priekabiavimą. Dauguma išprievartautų moterų (apie septyniasdešimt procentų) pažymėjo, kad abejotų, ar verta kreiptis pagalbos į teisėsaugos tarnybas, motyvuodamos savo sprendimą tuo, kad seksualinio smurto bylose nuteisiama tik nedidelė dalis kaltinamųjų. Pusė moterų atsakė, kad nesikreiptų į policiją dėl gėdos jausmo.
Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją