• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Magnetinė audra užsitęsė ilgiau nei tikėtasi – nenurimusi visą savaitgalį, ji tęsiasi ir šiandien, prognozuojama, kad be gailesčio magnetinė audra smogs ir rytoj. Todėl pasirūpinkite savo sveikata, nes šiomis dienomis galite jaustis prasčiau.

Magnetinė audra užsitęsė ilgiau nei tikėtasi – nenurimusi visą savaitgalį, ji tęsiasi ir šiandien, prognozuojama, kad be gailesčio magnetinė audra smogs ir rytoj. Todėl pasirūpinkite savo sveikata, nes šiomis dienomis galite jaustis prasčiau.

REKLAMA

Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinės audros stiprumas sieks šešis balus, rytoj kiek sušvelnės ir magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus.

Prognozuojama, kad gruodžio 6-ąją aktyvumas nurims, sieks keturis balus. Toks aktyvumo lygis išsilaikys ir gruodžio 7 dieną.

Primename, kad magnetinės audros pagal Kp indeksą vertinamos nuo vieno iki devynių balų. Penki balai yra kritinė riba, o kuo aktyvumas arčiau devynių balų, tuo didesnė tikimybė, kad jos poveikį pajus net ir sveiki asmenys.

Tačiau net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai, nes kiekvienas žmogus į magnetines audras reaguoja skirtingai – vieni nieko nepastebi, kitiems tokiomis dienomis tampa sunku net išlipti iš lovos.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis

Apie tai, kas yra magnetinės audros ir apie jų poveikį gyvam organizmui anksčiau naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ anksčiau pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis.

REKLAMA

Jo teigimu, dabar išgyvename laikotarpį, kai didėja Saulės aktyvumas, artėja jo pikas, todėl magnetinių audrų bus vis daugiau.

Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra apgintos 2 mokslo daktarų disertacijos apie tai, kaip reaguoja ligoninių priėmimo skyriai į magnetinės audras. Pasirodo, kad skubių iškvietimų padažnėja ir ypatingai padažnėja insultų bei infarktų atvejai magnetinių audrų metu.

„Kiekvienas organizmas turi labai daug geležies savo viduje ir neišvengiamai yra veikiami visi gyvi organizmai. Kokie yra mechanizmai geriau atsakytų gydytojas – ar ten kraujotaką paveikia ar kvėpavimo organus, bet statistiniai tyrimai įrodo akivaizdų ryšį su magnetinėmis audromis“, – tiesą atskleidžia A. Bukantis.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažniausiai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Magnetinės audros gali paveikti net ir sveikus žmones, tačiau didžiausia rizika kyla sergantiems lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis, kovojantiems su migrena ar epilepsija – jiems reikėtų labiau saugotis magnetinių audrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Apsaugokite sveikatą laiku

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

REKLAMA

Patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto, vietoj jo verčiau rinkitės lengvesnius patiekalus. Į mitybos racioną įtraukite daugiau vaisių ir daržovių – tai padės jaustis geriau.

Taip pat atsisakykite žalingų įpročių ar bent kiek įmanoma juos apribokite – venkite rūkymo, alkoholio vartojimo. Be to, rekomenduojama sumažinti kavos vartojimą, ją verčiau keiskite žolelių ar žaliąja arbata – jausitės daug geriau.

REKLAMA

Nepamirškite ir fizinio aktyvumo, tačiau neužsiimkite itin aktyvia veikla, verčiau rinkitės pasivaikščiojimus. Fizinis aktyvumas padeda užtikrinti geresnę savijautą.

Pasirūpinkite ir savo emocine sveikata, venkite streso, nes jis gali tapti prastos savijautos kaltininku. Stenkitės praleisti šį laiką ramiai, nestresuojant, užsiimkite mėgstama veikla, kuri suteikia malonumo ir leidžia atsipalaiduoti.

Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą poilsį – stenkitės eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, nes kokybiškas poilsis yra raktas į gerą savijautą. Nepamirškite ir reguliariai vėdinti patalpų.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

Smogs,rėš,kirs,trenks,talžys,drebins,šiurpai eis, oda šiurps,prarasim amą,žadą,akių neatitrauksim, stebins,...
man jau smoge po 0,7
Kad ta audra kas antrą dieną ,,smogia,, ir ,,smogia,,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų