VMVT specialistai įspėja – netinkamai ruošiant konservus, juose gali susidaryti kenksmingų mikroorganizmų sporų, sukeliančių botulizmą. Šios bakterijos gali sukelti rimtų nervų sistemos sutrikimų, taip pat negrįžtamų pasekmių žmonių sveikatai.
Gaminti mėsos konservus reikia itin atsakingai ir atidžiai laikytis visų tokiai veiklai nustatytų reikalavimų, vadovautis maisto sauga pagrįstomis technologinėmis instrukcijomis. Namų ūkio sąlygomis pagamintus konservus tiekti rinkai yra draudžiama, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Įspėja, ką žinoti perkantiems mėsos konservus
Europos teisės aktų bazėje nėra parengtų specialiųjų reikalavimų mėsos konservų gamybai. Siekdama užtikrinti saugių ir kokybiškų mėsos konservų tiekimą ir apsaugoti vartotojus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė išsamias mėsos konservų gaires.
Rengiant gaires, pasinaudota kitų šalių ir gamintojų gerąja patirtimi, tarptautiniu mastu pripažintais standartais, praktikos kodeksais ir kitomis Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos paskelbtomis rekomendacijomis.
„Gairės skirtos mėsos konservų gamintojams ir, tikimasi, padės užtikrinti veikiančią maisto saugą sistemą, įsigilinti į šiai veiklai taikomus reikalavimus, pateikta informacija glausta ir iliustratyvi.
Gairės yra rekomendacinio pobūdžio ir nepakeičia nustatytų konkrečių gyvūninių maisto produktų higienos, sudėties, ženklinimo reikalavimų“, – kalbėjo VMVT vyriausioji veterinarijos gydytoja Elena Kiškienė.
VMVT primena vartotojams, kad, prieš įsigyjant mėsos konservus, prekybos vietose svarbu juos apžiūrėti, patikrinti, ar pakuotė nėra pažeista, ar ženklinimo etiketėje pateikta visa būtinoji informacija:
- Pavadinimas.
- Sudedamųjų dalių sąrašas.
- Grynasis kiekis.
- Tinkamumo vartoti terminas.
- Specialios laikymo sąlygos.
- Maistingumo deklaracija.
- Gamintojo arba pardavėjo pavadinimas.
- Adresas ir VMVT maisto tvarkymui suteiktas numeris.