Saugumo ekspertai teigia, kad aptiko paslėptą grėsmę naršyklės naudotojams. Pranešama, kad kibernetiniai sukčiai vilioja atsisiųsti kenkėjiškas programas, siūlydami įsidiegti suklastotą naršyklės atnaujinimą.
Pasak „Proofpoint“ komandos, labai padaugėjo kibernetinių sukčių, naudojančių šį metodą duomenims vogti skirtų virusų platinimui visame pasaulyje, rašo express.co.uk.
Didžiausias pavojus slypi tame, kad siūlant netikrus „Chrome“ atnaujinimus atkuriamas oficialiai atrodantis tinklalapis, kuriame naudotojams pranešama, kad jie turi nedelsdami atnaujinti naršyklę, jei nori toliau ja naudotis.
Viskas atrodo tikra
Viskas, kas susiję su siūlomu atnaujinimu, atrodo tikra – logotipai ir visa tinklalapio išvaizda sukurta tiksliai imituojant oficialius „Google“ interneto puslapius.
Neįgudusiai akiai gali pasirodyti, kad nevyksta nieko keisto, tačiau paspaudus atnaujinimo atsisiuntimo mygtuką atsisiųsite ne oficialų naršyklės atnaujinimą, o pavojingą kenkėjišką programinę įrangą.
Bendrovė „Proofpoint“ teigia pastebėjusi ne tik siūlomus netikrus „Chrome“ atnaujinimus. Panašūs atvejai pastebėti ir „Firefox“ bei „Edge“ naršyklėse.
Šiuo metu iš viso vykdomos keturios skirtingos atakos, kurių kiekviena yra itin pavojinga. Paspaudę atnaujinimo įrašymo mygtuką į kompiuterį ar telefoną parsisiųsite kenkėjiškus programinius kodus TA569, SocGholish ir RogueRaticate, galinčius pavogti jūsų asmens duomenis.
„Proofpoint“ pastebėjo, kad padaugėjo grėsmių, kai naudojami suklastoti naršyklės atnaujinimai įvairių kenkėjiškų programų platinimui.
SocGholish ir TA569 parodė, kad „nulaužti“ naršykles ir naudotojams pasiūlyti netikrus naršyklės atnaujinimus yra veiksmingas kenkėjiškos programinės įrangos įdiegimo būdas“, – aiškino „Proofpoint“.
Ką daryti?
Jei naršote internete ir ekrane netikėtai iššoka pranešimas, kad jums reikia atnaujinti naršyklę, ignoruokite tokį pranešimą ir uždarykite naršyklės langą.
Dauguma naršyklių atnaujinamos automatiškai, be to, ar išleistas naujas oficialus atnaujinimas visada galite patikrinti nueidami į nustatymų meniu.
Spustelėję ant šių netikrų atnaujinimų gausite ne naujai atrodančią naršyklę, o, tikėtina, įrenginiuose bus įdiegta kenkėjiškų programų.
Jei manote, kad paspaudėte tokią kibernetinių sukčių nuorodą, vertėtų patikrinti, ar įrenginyje nėra virusų, pakeisti slaptažodžius ir atidžiai stebėti, ar jūsų banko sąskaitoje nevykdomi įtartini veiksmai.