„Taip, darbuotojas iš tiesų neatsispiria bežaisdamas ir pasitikrinti elektroninį paštą, ir atsakyti, ir galbūt pasižiūrėti, kaip jam sekasi, ar nieko neįvyko. Iš tiesų ir vakare, ir ryte, ir kartais netgi savaitgaliais žmonės dirba, tai duodamas išmanų telefoną darbdavys pigiai nusiperka keletą papildomų žmogaus valandų“, – juokavo T. Martūnas.
Pašnekovo teigimu, kartais net patys darbdaviai to nepastebi, tačiau stebint darbuotojus, kurie naudojasi „išmaniaisiais“, jie dirba ilgiau: tiek po darbo valandų, tiek savaitgaliais. Taip tarsi išsivysto maža priklausomybė nuo technikos prietaisų ir tuo pačiu atsiranda nejuntama pareiga atlikti su darbo reikalais susijusius veiksmus.
Aplikacijų skaičius – milijoninis
Iki metų pabaigos Lietuvoje bus 1 mln. mobiliųjų aplikacijų naudotojų. Žinių radijui jis pabrėžė, kad šios technologijos verslui atveria didžiules galimybes.
„Tai tik pradžia“, - laidoje teigė T. Martūnas. Jo nuomone, viskas vyksta sava eiga: stacionarius kompiuterius pakeitė nešiojamieji, nešiojamuosius papildė mobilūs telefonai, paskui atsirado planšetiniai kompiuteriai.
„Jau iki šiol visi yra kompiuterizavęsi, tai dabar pradeda mobilizuotis ir planšetizuotis. Šiais metais pasaulyje bus parduota vienas milijardas išmaniųjų įrenginių. Manau, kad ir kitais metais matysime tą pačią tendenciją “, - teigė pašnekovas.
Su krepšinio kamuolio negalima žaisti futbolo
Mobiliosios technologijos, pašnekovo nuomone, yra perspektyvi verslo sritis, tačiau tuo pačiu ir pavojinga. Neretai, T. Martūno teigimu, verslininkai bijo žengti pirmąjį žingsnį, bijo suklysti. Visgi specialistas tikina, kad jei pradedantieji sugebės su krepšinio kamuoliu mesti į krepšį, o ne mėginti jį spirti į vartus – pradžia bus sėkminga. Vėliau jų lauks tendencinga verslo plėtra.
„Dvi kryptys aš pasakyčiau. Viena kryptis – tai įmonių efektyvumas. Tai telefonai įgalina kontroliuoti, matyti, kur yra darbuotojas. Jeigu dauguma vietų mobilių, kaip vadybininkai, tai reikia pildyti krūvą popierių. Tai vietoj to, kad tu pildai krūvą popierių, tu viską gali sudėti į planšetinį kompiuterį ir viskas atsiduria tavo valdymo sistemoje. Ir tai iš tiesų yra be galo, mano manymu, patogu. Antra dalis be darbuotojo, sakyčiau, yra tavo klientai, kur tu turi galimybę, jei teikti teisingą turinį, išsiskirti, juos pasiekti ir pasiekti jų labai daug. Nes Lietuvoj metų pabaigoje bus milijonas turinčių ir žinančių, kas yra mobiliosios aplikacijos“, - laidoje „Verslo pozicija“ sakė T. Martūnas.
Pašnekovo teigimu, daugelis įmonių turėtų apsvarstyti galimybę būti telefono ekrane, nes tokiu būdu jos turi puikią galimybę supažindinti ar netgi „priversti“ vartotoją susidraugauti su jų prekėmis.