Nacionalinio saugumo agentūros direktorius Michaelas Rogersas, prižiūrintis karines kibernetines operacijas, Senatui pranešė, kad „Islamo valstybė“ jau sukaupė pakankamai galios ir patirties aktyviai veikti internete - propaguoti savo ideologiją, verbuoti naujus narius, valdyti pinigų srautus ir netgi koordinuoti veiklą.
Tačiau prasčiausia naujiena, anot M. Rogerso, yra ta, kad „Islamo valstybė“ pradeda vertinti internetą kaip ginklą ir dėl to didėja kibernetinės atakos grėsmė. Manoma, kad teroristai dar tik ruošiasi pademonstruoti savo galimybes įvykdyti kibernetinį išpuolį.
Kaip pavyzdys buvo įvardytas ir prieš Ukrainos energetikos tinklą nukreiptas kibernetinis išpuolis, dėl kurio tūkstančiai ukrainiečių liko be elektros. Tokio tipo žalos galima tikėtis, jei kibernetinis išpuolis būtų nukreiptas į svarbiausią infrastruktūrą.
M. Rogersas taip pat pareiškė, kad nors kalbant apie konvencinę karinę galią Jungtinės Valstijos ir toliau dominuoja, kibernetinėje erdvėje jai yra nemažai labai galingų konkurentų.