Remigijus (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) liko nustebęs, kai sužinojo, kad gimnazijoje nebus rengiama išleistuvių šventė, nes nuspręsta, kad nuo šiol brandos atestatai bus elektroniniai.
Sprendimas pribloškė
Jis pasidalijo savo nuomone apie tokį sprendimą ir pasidžiaugė, kad jo paties vaikai dar turėjo progą atsiimti fizinį brandos atestatą.
„Nelabai mėgstu rašyti, bet apie tai, ką sužinojau vakar, kažkaip norisi... O žinia paprasta – L. Ivinskio gimnazija (Kuršėnai) nusprendė (gal yra ir daugiau tokių gimnazijų, šito tikrai nežinau), kad išleistuvės abiturientams nereikalingos, ale nėra ką įteikinėt, nes atestatai elektroniniai, o tiems, kurie gaus 100-ukus, meras suteiks garbę pas jį atvažiuoti ir pasiimti padėkas.
Mano nuomone, tai svarbaus etapo žmogaus gyvenime pabaiga. Kažkas būdamas gimnazijoje ne tik mokės, bet ir sportavo, dainavo, piešė ar dar užsiėmė kažkokia veikla, taip garsindamas gimnazijos, rajono ar gal net Lietuvos vardą. Ir nėra ko pažymėt, kuo pasidžiaugt? Nėra ką įteikt, nes atestatai elektroniniai?
Net ir vienos dienos seminare įteikia pažymėjimus, kad juos išklausei, o čia keturi metai gyvenimo... Gal kažkam tai, kad baigė gimnaziją, pažymėjimas būtų svarbiausias gyvenime ir kabėtų garbingiausioje jo namų vietoje.
Na o kaip tie, kurie nori pasišildyti tuose šviesos ir garbės spinduliuose: seneliai, draugai, giminės... Iš jų atimama šita galimybė.
Na, bet turbūt dabar tokia realybė, viskas virtualu. Tai ir pasidžiaukite kiekvienas sau pasislėpęs ir nuotraukomis pasipuošusių abiturientų prie virtualaus brandos pažymėjimo kompiuterio ekrane pasidalinkite...
Taigi, čia tik mano nuomonė ir tikrai džiaugiuosi, kad turėjau progą gyvai paploti, kai mano vaikams buvo įteikti atestatai...“, – mintimis dalijosi vyras.
Mokyklos direktorė paaiškino sprendimo motyvus
Susisiekus su Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos direktore Dalia Tamoševičiūte, ji patvirtino, kad brandos atestatų teikimo šventės nebus, toks sprendimas priimtas po diskusijų su abiturientais ir tėvais:
„Mes diskutuojame šia tema, turbūt, nuo praėjusių metų, kai sužinojome, kad bus elektroniniai brandos atestatai.
Rugsėjo mėnesį tikrai visi klasių vadovai abiturientams buvo pateikę tokią informaciją, kad yra elektroniniai brandos atestatai, organizuotos diskusijos ir paskutinė diskusija buvo, turbūt, gegužės mėnesį, nes po apklausų paaiškėjo, kad 70 proc. abiturientų nori tik vienos šventės, tai yra, paskutinio skambučio ir atestatų įteikimo šventė kaip ir nereikia. Ir 30 proc., aišku, buvo, kurie tos šventės norėjo. Buvo diskusija ir visgi mes priėjome kompromisą, kad tos šventės (atestatų teikimo – aut. past.) nebus.“
Tačiau ji pažymi, kad gimnazijoje išleistuvių šventė niekada nevykdavo – per maždaug valandos trukmės šventę būdavo įteikiami atestatai, įvykdavo vienas koncertinis pasirodymas. Šiemet nuspręsta visus 12 metų mokykloje paminėti per paskutinio skambučio šventę.
„Pakeitėme paskutinio skambučio scenarijų. Jei anksčiau orientacija buvo ta, kad paskutinis skambutis kaip palydėjimas į brandos egzaminus, dabar tai – kaip 12 metų užbaigimo etapas, įteiktos visos padėkos už kitus pasiekimus“, – kalbėjo gimnazijos direktorė.
D. Tamoševičiūtė teigė, kad ir toliau planuojama laikytis tokio sprendimo – nerengti brandos atestatų teikimo šventės: „Brandos atestatų spausdinti kaip ir nėra prasmės, nes jie yra elektroniniai, be to, mes ir negalime jų spausdinti. Jeigu kalbame apie tvarumą, pažangumą, vis tik, vėl pereiti į popierinį variantą, kurio panaudoti negalėsi, turbūt nėra prasmės.“
Vis dėlto, visi metai, praleisti mokykloje, neliks nepažymėti – planuojama diskutuoti dėl paskutinio skambučio šventės scenarijaus keitimo, kad tai būtų visų metų, praleistų mokykloje, šventė.
„Mes tikrai paskutinio skambučio šventės pakeisime pavadinimą, kad tai mokslų užbaigimo šventė greičiausiai pavadinsime ir dėl formos diskutuosime su dvyliktokais.
Aš suprantu, kad didžiausia problema, turbūt, buvo ta, kad dienos metu buvo paskutinio skambučio šventė. Galbūt reikėjo daryti vakare, kad galėtų sudalyvauti daugiau tėvelių. Aišku, kas galėjo, tas sudalyvavo, laisvą dieną pasiėmė, bet, manau, kad šioje vietoje diskutuosime ir aptarsime“, – planus išdėstė mokyklos direktorė.
Bet, liūdna, kad dabar nuvertinamos tradicijos, griaunama šeimos vertybės. Nėra tradicijų nėra valstybės. Nejaugi valstybėje, kai iskertama tiek medžių, biurokratinėse į staigose popieriniai dokumentai tonomis nusėda į šiuksliadėžes, geriausiu atveju archyvan, kai lėsos taškomos į kairę, dešnę neatsiranda lėšų popieriukui, įteikti iskilmingai brandos atestatui, atminčiai ir ne tik.
Gerb. Tapinai, kreipiuosi, suorganizuokit akciją aukoms, kad būtų įteikti Lietuvos vaikams fiziniai brandos atestatai, dėl tradicijų išsaugojimo, dėl šeimos, dėl valstybės.