„Siekiame, kad ryšio paslaugos palengvintų ne tik žmonių darbą, bet ir poilsį. Be to, ir toliau jaučiame pareigą prisidėti prie pasaulinės pandemijos situacijos gerinimo, todėl šis įrankis yra papildoma priemonė valstybės rekomendacijoms užtikrinti“,– sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Virtualiame žemėlapyje galima iš anksto įsivertinti, kur tikėtis didesnio privatumo ilsintis. Tuo pačiu galima lengviau nuspręsti, ar išsirinktoje vietoje įmanoma laikytis saugaus atstumo pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.
Mobiliojo ryšio telefono buvimo vietą apytiksliai nustatyti įmanoma dėl nuolatinio ryšio bokštų ir išmanaus įrenginio informacijos keitimosi.
Apjungus įrenginių buvimo vietos informaciją ir vietovės plotą, galima įvertinti, kiek mobiliųjų telefonų tenka ploto vienetui. Taip ir yra apskaičiuojamas paplūdimio užimtumas.
Duomenys yra nuasmeninti, todėl sužinoti, kam įrenginys priklauso ar matyti įrenginio savininko duomenis nebus įmanoma.
Svarbu atsižvelgti į tai, kad nustatytas paplūdimių reitingavimas pagal užimtumą yra teorinis ir dėl galimų paklaidų gali būti smulkių neatitikimų realybėje.
Žemėlapyje galima išsirūšiuoti paplūdimius pagal užimtumo indeksą – paplūdimiai reitinguojami nuo 1 iki 10, atitinkamai nuo mažiausio užimtumo iki didžiausio.
Sistemoje galimas ir pakrantės tipo nustatymas: ežeras, pajūris, upė arba kita. Vietą galima rinktis iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskričių.
Žemėlapis turi integruotą „Google Maps“ paiešką, tad kiekvieno paplūdimio polapyje, paspaudus mygtuką „Kaip nuvykti“, atsiras kelionės maršrutas pėstiesiems, viešojo transporto ar nuosavo automobilio keleiviams.
Daugumoje programėlių, tokiose kaip „Google Maps“, „Waze“, „Weather Forecast“, vartotojai informaciją įpratę matyti realiuoju laiku. Žemėlapio kūrėjai į tai atsižvelgė – duomenys išmaniajame paplūdimių užimtumo žemėlapyje yra atnaujinami kas valandą. Išbandyti naująjį išmanųjį paplūdimių žemėlapį galite čia.