„Mane labiausiai traukia daržo gėrybės ir jų ruošimas žiemai – fermentacija, kitaip dar – rauginimas. Galima rauginti viską: slyvas, agrastus, bulves, voveraites. Laikausi pozicijos, kad nereikia nieko išmesti iš daržo, panaudoti galima viską – agurkų, vyšnių lapus, morkų lapelius skonio sustiprinimui tos pačios fermentacijos metu. Atsakingas vartojimas prioritetas. Absoliučiai viską galima ir reikia panaudoti“, – kalbėjo T. Rimydis.
Rauginimas – vienas iš sveikiausių daržovių paruošimo žiemai būdų. Jį puikiai išmanė ir plačiau naudojo mūsų proseneliai.
„Fermentacija yra sveikas daržovių paruošimas žiemai. Daržovės raugiamos be jokių dirbtinių konservantų, dalyvauja tik natūrali bakterija ir įvairūs priedai: tradiciniai – prieskoninės žolelės, serbentų lapai, krienų, vyšnių lapai, iš įdomesnių – pušų pumpurai, pomidorų vynas. Žarnynui sveika, neina į kūną, vaikai mėgsta“, – apie fermentacijos privalumus kalbėjo Tomas.
Fermentacijos procese viskas svarbu – druskos kiekis, vandens kiekis. Pasak Tomo, geriausia naudoti šulinio vandenį, neperėjusį per filtraciją. Vandenį galima naudoti nekaitiną ir kaitintą.
Fermentuotos slyvos su lazdyno riešutais
Puikus ir nesudėtingas būdas išsaugoti slyvas. Šios gardžios slyvos gali būti puikus garnyras prie mėgstamų patiekalų, pavyzdžiui, virtos ar keptos mėsos. Šis puikus derinys suteikia nepakartojamą skonį bet kokiam patiekalui.
Greitai parauginti kopūstai ala Kimči
Labai gardūs, aštresni, greitai ir nesudėtingai paruošiami Kimči stiliumi paruošti kopūstai, kurie labai greitai ir suvalgomi. Tik reikėtų šiek tiek kantrybės ir paruoštus kopūstus palikti pastovėti ir palaukti bent dvi dienas iki valgant.
Cukinijų juostos žiemai (be kaitinimo)
Šios cukinijos ruošiamos šaltuoju būdu, nieko nekaitinant ir neverdant, todėl išlieka traškios. Juostas patogu naudoti garnyrui, sumuštiniams, picoms, salotoms, o kartais tiesiog ir valgyti vienas. Taip pat juostos puikiai tinka maisto dekoravimui.