Nuo karo pradžios Ukraina sulaukė daugybės šalių palaikymo, toliau tiekia karinę ginkluotę, o daugybė ukrainiečių, bėgusių nuo karo, rado prieglobstį Ukrainą palaikančiose šalyse.
Kūno kalbos ekspertė Judi James išanalizavo V. Zelenskio kūno kalbą ir atskleidė, ko jis nepasako žodžiais, rašo express.co.uk.
Kūno kalba demonstruoja stiprybę
J. James sakė, kad karas padarė „didžiulį poveikį“ ir V. Putino, ir V. Zelenskio kūno kalbai. Ji sakė, kad Ukrainos vadovas, buvęs aktorius, „iš televizijos komiko virto ryžtingu ir galingu lyderiu“.
Kūno kalbos ekspertė pridūrė, kad praėjus daugybei mėnesių nuo karo pradžios „V. Zelenskio išvaizdoje nematyti baimės ar nerimo kamuojamo žmogaus požymių“, o jis „atrodo stipresnis, tvirtesnis ir dar ryžtingesnis“.
Ji tęsė: „Jis kalba užtikrintai, pabrėžia svarbiausius dalykus. Jo judesiai signalizuoja stiprias emocijas, bet taip pat parodo, kad jis yra vyras, kuris tas emocijas moka valdyti.
Jo akių kontaktas su kamera ir su visais žmonėmis yra gilus ir intensyvus. Jis moka pritraukti dėmesį, o jo nuolatinis tiesioginis žvilgsnis byloja apie nuoširdumą.
Kalbėdamas jis retkarčiais pakelia smakrą, taip sudarydamas nuolatinio pasipriešinimo ir stiprybės įspūdį. Jo ryžtas akivaizdus – kai sakinio pabaigoje jis suspaudžia lūpas, tai aiškiai demonstruoja tvirtumą.“
Tęsdama savo analizę, J. James sakė: „Jo rankos dažnai padėtos ant stalo ir jis pasisukęs kampu, kad žiūrėtų tiesiai į kamerą. Trumpomis rankovėmis išryškindamas raumenis jis atrodo fiziškai stiprus – anksčiau tokį įvaizdį propagavo ir V. Putinas.
Jis tvirtai gestikuliuoja, o kalbant jo veido mimikos tampa vis išraiškingesnės. Kalbant apie galimas derybas, jo kūno kalba rodo, kad tai žmogus, kuris nenusileis.
Jo balso tonas stiprus ir tampa dar stipresnis, kai jis kalba. Kalbėdamas jis nesustoja, nedaro ilgesnių pauzių. Kai jis pakelia ranką gestikuliuodamas, tai daro norėdamas pabrėžti tai, ką sako. Net patys mažiausi gestai kai kuriais momentais rodo pyktį ar net pasibjaurėjimą.“