„Daugiau kaip pusę kadencijos mes kartu dirbome ir šioje koalicijoje, ir su šiuo vicemeru ir visų pirma norėčiau padėkoti už tuos dalykus, kuriuos kartu padarėme, – kalbėjo Vilniaus meras, Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius. – Turiu pasakyti, kad kaip meras tiesiogiai išrinktas turiu atsakomybę burti koaliciją, kuri būtų veiksminga, efektyvi, laiku priimtų sprendimus, kurie būtų naudingi vilniečiams. Pastaruoju metu ne visada tai pavykdavo. (...) Aš esu atsakingas už tai, kad darbas vyktų sklandžiai, kad koalicija vyktų sklandžiai, kad sprendimai būtų priiminėjami ir dėl to teikiu vicemero atstatydinimą.“
„Atitinkamai inicijuoju koalicijos pasikeitimą, visa tai bus sutarta ir pateikta tinkamai“, – kalbėjo Vilniaus meras.
V. Benkunskas atleistas 31 tarybos nariui balsavus už, 10 susilaikius, 1 tarybos nariui nebalsavus.
V. Benkunskas teigė taip ir neišgirdęs argumentų, kodėl liberalai nusprendė išmesti iš koalicijos konservatorius ir svarstė, kad tai susiję su principingu ir kritišku požiūriu į Liberalų sąjūdžiui pateiktus įtarimus politinės korupcijos byloje.
Jis teigė, kad konservatoriai kol kas nesiskelbs opozicija, nes nežino, kam turės oponuoti.
Šis sprendimas priimtas Vilniuje formuojant naują valdančiąją koaliciją: vėliau posėdyje numatoma teikti į vicemeres Lietuvos lenkų akcijos atstovės Editos Tamošiūnaitės kandidatūrą.
Dėl situacijos neapibrėžtumo R. Šimašius sulaukė kritikos: Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Žilvinas Šilgalis svarstė, kad negalima keisti savivaldybės vadovybės, kol nėra iki galo aišku dėl to, kas sudarys valdančiąją koaliciją.
R. Šimašius antradienį sakė, kad formuojant naują koaliciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dėl esminų dalykų yra sutarta. Pasak jo, galutinai suderinus susitarimo detales naują koaliciją Vilniaus mieste sudarytų keturios partijos - liberalai, socialdemokratai, Lenkų rinkimų akcija ir „Tvarka ir teisingumas“.
Valdančiąją koaliciją Vilniaus savivaldybėje iki šiol sudarė 31 politikas iš 51: penkiolika liberalų, po keturis socialdemokratus bei „Lietuvos sąrašo“ atstovus, taip pat jau buvę partneriai – aštuoni TS-LKD atstovai.
Opozicijoje buvo trys „tvarkiečiai“, iš liberalų frakcijos pasitraukęs britas Markas Adamas Haroldas, dešimt Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos atstovų, šeši Artūro Zuoko vadovaujami Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politikai – pastarieji, kaip ir konservatoriai, į naująją koalicija nekviečiami.