• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje teisininkas Algirdas Kumža sako, jog įnirtingą dviejų Ukrainos politikų kovą laimėjo trečias. Užsienio analitikai aprimus aistroms, tikisi, jog Ukraina balansuos politiką tarp Rusijos ir ES.

REKLAMA
REKLAMA

„Penkerius metus trukusią Viktoro Juščenkos ir Julijos Tymošenko kovą laimėjo Viktoras Janukovičius“,- LTV laidai „Panorama“ sakė A. Kumža.

REKLAMA

Jo teigimu, V. Janukovičiaus pergalė Ukrainos prezidento rinkimuose nereiškia, kad Ukraina visiškai pasuks Rusijos link. Esą rinkimų laimėtojas ne kartą išreiškė savo pragmatiškumą bendradarbiauti su Europos Sąjunga bei NATO. Valstietis.lt primena, kad šiemet šalis turėtų su ES pasirašyti Asociacijos sutartį, taip pat sutartį dėl laisvosios prekybos zonos įkūrimo.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, pasak A. Kumžos, Ukrainos konstitucija leidžia premjerui likti savo poste, net ir pasikeitus prezidentui. Klausimas, ar ilgai. Aukščiausioje Radoje parlamentarai paprastai yra verslininkai, jie suinteresuoti būti prezidento pusėje, todėl vyriausybės kaita po kurio laiko yra neišvengiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Catherina Ashton (Ketrina Ešton) jau pareiškė, kad Europa yra pasirengusi dirbti su išrinktu Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi. Ji taip pat pasidžiaugė ramia rinkimų atmosfera.

REKLAMA

„Europos Sąjunga ir toliau yra pasirengusi plėtoti santykius su Ukraina ir palaikyti ją įgyvendinant reformas. Ji laukia galimybės dirbti su nauju prezidentu šia kryptimi“, - sakoma C.Ashton pareiškime.

„Oranžinės revoliucijos“ Ukrainoje šalininkas Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis taip pat pareiškė, kad „nuo to, kad bet kokia stipri Ukrainos valdžia, kuri padarys Ukrainą sėkmingesne, turtingesne, modernesne, bus geriau ir Europai, ir pačiai Ukrainai“.

REKLAMA

„Ukraina turi visas galimybes gyventi geriau nei Baltijos šalys, nei Rytų Europa , išskyrus Rusiją. Jei politinės jėgos susivienys dėl reformų, kas bebūtų valdžioje, kokie politiniai nesutarimai bekiltų, turėtų paskatinti ekonomikos augimą. Ukraina turi tapti magnetu, o vėliau ir galinga Europos valstybė“, - pareiškė M. Saakašvilis, leisdamas suprasti, kad bendradarbiaus su Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patys Ukrainos analitikai sako, jog dabar Rusija nebegalės visų šunų dėl blogų santykių su Ukraina, dujų tiekimo sutrikimų sukarti ant prezidento Viktoro Juščenkos. Laimėjęs prezidentas labiau, pralaimėjusi premjerė mažiau, bet vis tiek - yra linkę bendradarbiauti su Kremliumi. Juoba, kad Maskvai nesvarbu, kas bus prezidentu V. Janukovyčius, ar J. Tymošenko – svarbu, kad ne V. Juščenka, sakoma naujienų tinklalapyje „Glavred“ . Dabar ir iš Rusijos bus reikalaujama atsakingai vykdyti visus savo duotus pažadus.

REKLAMA

Paskirtasis Rusijos ambasadorius Ukrainoje, atvykęs į Kijevą po pirmojo prezidento rinkimų turo, bet dar neįteikęs savo skiriamųjų raštų Michailas Zurabovas išreiškę abejonę, kad V. Janukovyčius kardinaliai keistų užsienio politiką – nebent geriau ją subalansuotų.

REKLAMA

Adrianas Karatnickis, nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atstovas abejoja, kad net ir pasikeitus prezidentui Ukraina pripažins Abchazijos ir Pietų Osetijos paskelbtą nepriklausomybę nuo Gruzijos.

Tiek oficialusis Vilnius, tiek oficialioji Varšuva, kadaise aktyviai rėmę „oranžinę revoliuciją“, jau pasiuntė signalus, kad pasirengę bendradarbiauti su išrinktu Ukrainos prezidentu. Žinoma, kai visos rinkimų aistros bus nurimusios.

VL žurnalistas Mindaugas Linkaitis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų