„Apple” jau pakeitė dvi industrijos šakas: muzikos ir kompiuterių. Dabar, anot kompanijos, jie iš naujo kurs laikrodį – seniausią žmogaus sukurtą technologiją. Ši revoliucija žada naują „dėvimų tecnologijų“ amžių, rašo „The Guardian“.
Savaime suprantama, įrenginys vadinsis „iWatch“, bet kompanija daugiau nieko nekomentuoja. Visgi technologijų pasaulyje jau sklando spėjimai, kaip atrodys ir kokias charkateristikas turės naujasis produktas. Jameso Bondo ir Inspektoriaus Gudručio laikrodžiai visuomet žavėjo žmones, kol vėliau internetas nesusižėrė viso populiarumo. Iki dabar.
Kompanija „Apple“ pranešė, kad pasamdė papildomai 100 darbuotojų, kurie ieškos būdų kaip įrenginiui pritaikyti lenkiamo ekrano technologiją, pigesnius jutiklius ir geresnę balsto atpažinimo įrangą.
Ką sugebės „iWatch“? Dar reikės palaukti, tačiau aišku, kad jis bus kaip ant riešo dedamas „iPhone“. Technologijų milžinė „Apple“ yra garsi savo staigmenomis, taigi „iWatch“ bus didžiausias hitas nuo bendrovės įkurėjo Steve Jobso mirties. Tai itin svarbu, nes pagrindinis kompanijos konkurentas „Samsung“ rinkai taip pat gali pasiūlyti išmanųjį laikrodį.
Praėjusios savaitės pabaigoje pasirodė virtinė paveiksliukų, kurie iš esmės pradžioje, pradedant visais gandais, neturėjo jokios prasmės, tačiau prieita išvados, jog „Samsung“ galbūt visai netoli išmaniojo laikrodžio pristatymo ir jį bus galima išvysti kartu su flagmanu „Galaxy IV“.
Visi šie gandai apie „Samsung Galaxy Altius“, kaip kad išmanųjį laikrodį, pasirodė dar tik praėjusią savaitę, nors ilgą laiką buvo manyta, kas daroma ir toliau, jog „Galaxy Altius“ tėra kodinis „Galaxy S IV“ vardas ar netgi visiškai kitas išmanusis telefonas. Visgi atsižvelgiant į keletą paveiksliukų, kuriuose, matyt, naudojama korėjiečių kalba, matomas muzikos grotuvas, laikrodis, žinučių skaičius bei atsižvelgdami į jų raišką, galime numanyti, jog tai - gana paprasta išmaniojo laikrodžio sąsaja.
Pernai analitikai paskelbė, kad dėvima kompiuterinė įranga bus „nauja technologijų karo platforma“. Technologijų analitikų grupės „Jupiter Research“ duomenimis dėvimos technologijos gali atnešti apie 800 mln. JAV dolerių pelno šiais metais ir dar 1,5 mlrd. JAV dolerių kitais metais.
Paskutiniais metais „Apple“ ir jų konkurentai perkėlė savo konkurencijos kovą „nuo stalo į kišenę“. Žmogaus kūnas tampa nauju technologijų kovos lauku ir dėvimos technologijos gali tapti naujaisiais XXI amžiaus šarvais.