Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos specialistų ir policijos pareigūnų pastangomis iš šalies prekyviečių šiemet sausį-kovą buvo pašalinta 46,2 tūkst. nelegalių laikmenų su įrašais.
Iš jų 34,9 tūkst. buvo filmai su įrašais - didžiąją jų dalį (30,5 tūkst.) pavyko konfiskuoti šių metų vasarį sulaikius kontrabandą.
Dar apie 11 tūkst. išimtų laikmenų buvo su muzikos, o 434 - žaidimų įrašais, pranešė asociacija.
Skaičiuojant, kad rinkoje vieno tokio įrašo kaina siektų 25 litus, galima teigti, kad realizavus šią nelegalią produkciją autorinių teisių turėtojai būtų patyrę apie 1,15 mln. litų žalą.
Teigiama, kad šiemet itin sėkmingai sekėsi kovoti su namudiniais laikmenų tiražuotojais - uždarytos net 4 nelegalių laikmenų gamyklėlės.
Panašu, kad piratų sostine anksčiau vadinti Gariūnai pamažu praranda šį vardą - per kovo mėnesį šioje turgavietėje buvo rasta tik apie 100 nelegalių DVD laikmenų.
Pasak autorių teisių gynėjų, nelegali produkcija vis labiau plinta internetu, ypač specialiuose vartotojų, kurie gali keistis vieni su kitais laikmenomis, tinkluose.
Šiemet iš bylų apsikeitimo sistemų asociacijos specialistų dėka buvo išimta 26,9 tūkst. vienetų nelegalių filmų, muzikos kūrinių ir žaidimų.
Asociacijos duomenimis, daugiausiai tokių svetainių, kuriose keičiamasi nelegaliomis bylomis, yra Italijoje, Švedijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Čekijoje, Rusijoje, Rumunijoje. Estijoje tokių svetainių yra tik dvi, tačiau šalia esančioje Suomijoje jų apie 300.
Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija neseniai pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo su pasauline Kino pramonės asociacija (angl. Motion picture asociation).
2006 metais įkurta Antipiratinės veiklos asociacija vienija bendroves „Acme“, „Videolyderis“, „Prioro įrašų grupė“, „Prior musica“, „Baltic Optical Disc“, „SL Rec“, „Forum cinemas“, „Forum cinemas home entertainment“, „Naujoji melodija“, taip pat Latvijos įmonę „DVD Express“.