• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažiausiai 5 sporto šakoms ir 10 valstybių turėjo būti neleista dalyvauti praėjusiais metais vykusiose Pekino olimpinėse žaidynėse, tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusispjovė į savo paties sukurtas taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp šalių, kurioms neturėjo būti leista startuoti Pekino olimpiadoje, yra Rusija bei dar 9 valstybės ir 5 sporto šakos. Tačiau TOK verčiau nusprendė ignoruoti savo paties sukurtą antidopingo kodeksą. „Kartais sporto pasaulyje yra galingesnių jėgų nei taisyklės“, - konstatavo Danijos sporto analizės instituto direktorius Henrikas Brandtas.

REKLAMA

Olimpinė chartija numato, kad valstybėms, kurios neįgyvendino Pasaulinės antidopingo agentūros kodekso, neleidžiama į žaidynes siųsti savo atletų. Be to, TOK taisyklėse numatoma, kad sporto šaka, kuriai atstovaujanti tarptautinė federacija nesivadovauja tuo pačiu antidopingo kodeksu, taip pat yra šalinama iš žaidynių programos.

REKLAMA
REKLAMA

44 TOK Chartijos taisyklė aiškiai deklaruoja: „Pasaulinis antidopingo kodeksas yra privalomas visam olimpiniam judėjimui.“

46 taisyklėje pridedama: „Tik sporto šakos, kurios priima ir įgyvendina Pasaulinį antidopingo kodeksą, gali būti įtraukiamos ar paliekamos olimpinėje programoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei TOK sukurtos taisyklės būtų įgyvendintos, tai teisę dalyvauti Pekino olimpiadoje būtų praradę maždaug 2 tūkst. atletų.

Danijos dienraščio „Politiken“ gautame kol kas neskelbtame Pasaulinės antidopingo agentūros pranešime teigiama, kad iš Olimpiados turėjo būti pašalintos 5 sporto šakos ir 10 valstybių, neįgyvendinusių antidopingo kodekso. To padaryta nebuvo. Tai reiškia, kad dalis žaidynėse dalyvavusių sportininkų išvengė tokios griežtos kontrolės, kokia yra taikoma likusiems atletams.

REKLAMA

„Yra gėdinga, kad Pasaulinės antidopingo agentūros kodekso įgyvendinimas vykdomas taip lėtai. Atrodo, jog TOK ignoravo faktą, kad tiek daug dalyvių neįgyvendino kodekso“, - teigė Danijos sporto asociacijos pirmininkas Nielsas Nygaardas.

Jei TOK būtų vadovavęsis savo priimtais principais, tai Olimpiadoje vietos nebūtų atsiradę tokioms sporto šakoms kaip rankinis, tinklinis ar gimnastika. Be to, iš žaidynių būtų pašalintos tokios valstybės kaip Rusija, Bulgarija ar Šiaurės Korėja. Iš viso 10 valstybių, kurios, remiantis visomis nuostatomis, neturėjo teisės dalyvauti žaidynėse, jų metu iškovojo net 93 medalius.

REKLAMA

„Iš principo turi būti imtasi sankcijų prieš tuos, kurie neįgyvendina Pasaulinės antidopingo agentūros kodekso. Remiantis TOK Chartija, jiems negalima dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, - teigia visame pasaulyje gerbiamas antidopingo ekspertas Dagas Vidaras Hanstadas iš Norvegijos sporto koledžo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TOK atsisako komentuoti šį reikalą ir tesugebėjo atsakyti, kad visos tarptautinės asociacijos, kurios neįgyvendino antidopingo kodekso, turi tą padaryti iki gegužės mėnesio. TOK atstovai teigia tikį, kad taip ir bus padaryta.

Tačiau verta pastebėti, kad TOK apie antidopingo taisyklių pažeidimą žinojo dar likus 3 mėnesiams iki žaidynių pradžios. Gausu įrodymų, kad prieš Tarptautinės antidopingo agentūros organizacinio komiteto posėdį 2008 metų gegužę aukštiems TOK pareigūnams buvo pateikta ataskaita, kurioje ir informuota apie kodekso pažeidėjus. Tačiau ši ataskaita jokių padarinių nesukėlė.

Pasaulinė antidopongo agentūra teigia, kad sankcijų skyrimas yra ne jų, o TOK kompetencija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų