Lietuvoje viešintis Irano ambasados Varšuvoje, kurios globai priskirta ir Lietuva, pirmasis sekretorius Gholamhossein Ebrahimi susitikęs su žurnalistais teigė, kad bus siekiama aktyvesnio abiejų šalių bendradarbiavimo.
Durys į Iraną atviros
„Jūs turite puikų meną, gerą muziką, filmus, teatrą, tad Lietuvai atviros durys į Iraną“, – teigė diplomatas ir pridūrė, kad netrukus ambasados tinklalapyje informacija bus paskelbta keturiomis kalbomis, o Iranu besidomintys lietuviai visas aktualijas sužinos skaitydami lietuviškai.
G. Ebrahimi teigimu, iraniečiai pamažu atranda Lietuvą, todėl būtina stiprinti šalių ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą. „Esu čia, kad tarpininkaučiau susipažįstant abiems šalims, o ne tik pristatyčiau savo šalį. Buvau susitikęs ir su turizmo paslaugų organizatoriais. Iraną drąsiai galima vadinti turistų eksportuotoju, bet didžioji dalis Irano turistų vyksta į tokias šalis kaip Turkija, kodėl šioje situacijoje nebūtų galima kalbėti apie Lietuvą? Šiandien kol kas Lietuva Irane nėra labai žinoma, bet tinkamai pristačius šalį ir atkakliai darbuojantis būtų galima sulaukti turistų – gal pirmais metais atvyktų tik koks 100, po metų būtų jau 200, bet tai būtų judėjimas mažais žingsneliais į priekį“, – kalbėjo diplomatas.
Pagyros Lietuvai
Kalbėdamas apie susisiekimą tarp Lietuvos ir Irano G. Ebrahimi sakė, kad kol kas tiesioginių skrydžių nei iš Varšuvos, nei iš Rygos nėra, o į Iraną skrendama per Stambulą. Svečias taip pat akcentavo, kad keliauti į Iraną galima ir iš Minsko bei Maskvos, bent jau anksčiau šia kryptimi buvo reguliarūs reisai.
G. Ebrahimi negailėjo pagyrų Lietuvai teigdamas, kad mūsų šalis yra graži, žmonės malonūs, o aplinka gana tyli, teigė svečias lygindamas santūrųjį Vilnių su Tolimųjų Rytų kultūriniu kontekstu.
Bendraudamas su žurnalistais diplomatas sakė, kad tikisi, jog žiniasklaida atsisakys tendencingai vaizduoti šią šalį: „Juk dažnai nutinka taip, kad žiūrėdami į baltą lapą ir juodą taškelį jame žmonės mato tik tą juodą taškelį, o apie baltą lapą pamiršta. Kiekviena šalis savo viduje turi pozityvių ir negatyvių dalykų, tad išvardijus blogybes, būtina paminėti, kas yra gerai.“