• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors iš bankroto administratoriaus tikimasi nepriekaištingos reputacijos, ne visi tokia gali pasigirti. Vieni jų kaltinami galėję įsitraukti į nusikalstamą veiką, o kiti jau laukia teismo nuosprendžio.

REKLAMA
REKLAMA

Į „Panevėžio balsą“ paskambinęs panevėžietis – pavadinkime jį ponu Sauliumi – prašė padėti išsiaiškinti, ar iš tiesų bankroto administratoriais gali dirbti asmenys, kurių reputacija, vaizdžiai pasakius, nėra krištolo skaidrumo.

REKLAMA

Įtariamieji su licencijomis

Prisipažinęs, jog žino ne vieną tokį praktikuojantį specialistą, ponas Saulius siūlė iš jų prisiminti bent du, kurių pavardės bene garsiausiai nuskambėjusios.

Pirmasis – 2007–2011 metų kadencijos Kupiškio rajono tarybos narys (ir tokiu būsiąs iki balandžio 14-osios) Virginijus Andrijauskas, įtariamas ėmęs kyšį iš bankrutavusio Panevėžio pramogų centro „Egivela“ savininko Egidijaus Butkevičiaus. Šiam bankroto administratoriui licencija dirbti išduota 2009 metų sausio 26 dieną, o užsiimti šia veikla jis gali iki 2015 metų sausio 26-osios. Antroji – buvusi bankroto administratorė Rimantė Plėtienė, jai už nuslėptą teistumą Įmonių bankroto valdymo departamentui teko atimti teisę dirbti ir vykdyti bankroto procedūras.

REKLAMA
REKLAMA

Laukia nuosprendžio

Į teisėsaugininkų nemalonę kadenciją bebaigiantis Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys bankroto administratorius V. Andrijauskas pateko pernai. Šiųmečiuose savivaldos rinkimuose nesėkmę patyręs politikas dabar nekantriai laukia balandžio 26-osios. Tądien teismas baudžiamojoje byloje priims nuosprendį. Už V. Andrijauskui pateiktus kaltinimus – reikalavimas duoti didelės vertės kyšį – prokurorai siūlo laisvės atėmimo bausmę penkeriems metams bei konfiskuoti 10 tūkstančių litų iš kaltinamojo turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Andrijauskas pernai birželio 11 dieną Panevėžio apygardos teismo nutartimi buvo paskirtas bankrutuojančios bendrovės „Egivela“ administratoriumi. Tų pačių metų rudenį iš jos vienintelio akcininko Egidijaus Butkevičiaus jis pareikalavo 60 tūkstančių litų už pažadą tinkamai neorganizuoti ūkinės finansinės veiklos patikrinimo ir nereaguoti į paaiškėjusius padarytus pažeidimus. V. Andrijauskas per penkis kartus Panevėžyje priėmė dalį kyšio – 25 tūkst. litų. Imdamas iš E. Butkevičiaus kitą kyšio dalį – 12 tūkst. litų, – V. Andrijauskas buvo sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų.

REKLAMA

„Panevėžio balso“ pakalbintas V. Andrijauskas teigė nežinąs, ar apskųs teismo nuosprendį, jei šis jam bus nepalankus.

„Negaliu į šį klausimą atsakyti. Nežinau, koks bus nuosprendis“, – prisipažino vyras, o į kitą klausimą, ar dirbs bankroto administratoriumi, atsakė: „Dabar laikinai nedirbu. Nežinau, kaip bus toliau. Viskas priklauso nuo teismo.“

REKLAMA

Dirbti turėtų sąžiningi

Bankroto administratorių veiklos kontrolę vykdo Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos ir sudaryta Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisija, kaupianti ir tvarkanti šios komisijos dokumentus.

Įmonių bankroto valdymo departamento Įmonių restruktūrizavimo ir bankroto skyriaus vedėja Dalia Sukiasianienė „Panevėžio balsui“ teigė, kad asmuo, norėdamas tapti bankroto administratoriumi, privalo anketas ir prašymus užpildyti teisingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dokumentuose neturi būti klaidų. Anketos turi būti užpildytos tiksliai. Nuslėpti teistumo negalima. Jeigu tai buvo padaryta, išsiaiškinus tiesą, bankroto administratoriui dirbti draudžiama. Tokį darbą turi dirbti sąžiningi žmonės. Jūsų paminėtu atveju bankroto administratorius yra įtariamasis. Jam pateikti kaltinimai, bet jis dar nenuteistas. Kita vertus, būdama jo vietoje, atsisakyčiau dirbti bankroto administratoriumi. Manau, taip būtų teisingiau“, – svarstė departamento darbuotoja.

REKLAMA

Pabandžius išsiaiškinti, keliems bankroto administratoriams už padarytas arba nustatytas pražangas buvo uždrausta dirbti darbą, pasirodo, yra žinomas tik vienas atvejis, kai bankroto administratoriui buvo atimtas bankroto pažymėjimas. Tai padaryta paaiškėjus, kad administratorius nuslėpė duomenis apie teistumą. Teisės dirbti bankroto administratore neteko panevėžietė Rimantė Plėtienė. Daugiau duomenų apie apgavystes, bandymus nuslėpti duomenis apie teistumą, informacijos departamentas neturi.

REKLAMA

Teis ketvirtą kartą

Bankroto administratorė R. Plėtienė į STT pareigūnų akiratį pateko neteisėtai padėdama savo kolegai, šiuo metu teisiamam bankroto administratoriui iš Kupiškio V. Andrijauskui.

Ikiteisminio tyrimo metu STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bankrutuojančių įmonių administratorė R. Plėtienė į Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos organizuotų seminarų dalyvių registracijos sąrašus įrašė seminaruose nedalyvavusį savo kolegą kupiškėną V. Andrijauską ir suklastojo jo parašus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asociacijos vadovybei R. Plėtienė pateikė melagingus duomenis, kad V. Andrijauskas išklausė minėtus seminarus, todėl jam buvo išrašyti Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Pasibaigus seminarui suklastotus pažymėjimus R. Plėtienė įteikė V. Andrijauskui.

Ikiteisminį tyrimą dėl bankroto administratorės R. Plėtienės kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Sausio 26 dieną baudžiamoji byla atiduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui. Bankroto administratorei R. Plėtienei teisiamųjų suole yra tekę sėdėti ir anksčiau. Ji jau tris kartus teista dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo ir sukčiavimo. Tačiau moteris šiuos faktus nuslėpė. Norėdama gauti bankroto administratoriaus pažymėjimą, ji anketoje neįrašė, kad anksčiau buvo teista.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų