Antradienį pasaulinėje finansų rinkoje investuotojai vengė rizikingesniais laikomų aktyvų. Akcijų kainos krito žemyn, o valiutų rinkoje dominavo JAV doleris ir Japonijos jena. JAV valiuta brango prieš visas pagrindines porininkes, išskyrus jeną. Ženklesnius kursų kritimus parodė su žaliavomis siejamos valiutos, kadangi naftos ir aukso kainos smuko žemyn.
Bendras Europos akcijų rinkos indeksas FTSEurofirst 300 nusileido 1.3 proc. JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 atitinkamai krito 0.97 proc. ir 1.21 proc. Naftos kaina vakar buvo nusileidusi žemiau 79 JAV dolerių už barelį ribos, aukso uncijos kaina krito 1.0 proc. iki 1102.38 JAV dolerių.
Bendras rinkos dalyvių nuotaikas sugadino ženkliai smukęs JAV vartotojų optimizmas. Pagrindinės JAV ekonomikos varomosios jėgos pasitikėjimo indeksas krito nuo 56.5 iki 46.0, nors buvo laukas smuktelėjimas vos iki 55.0. Pagrindinė vartotojų nepasitenkinimo priežastis išlieka aukštas nedarbo lygis ir tolimesnis darbo vietų skaičiaus mažėjimas. Paskelbtas JAV būsto kainų indeksas S&P/CS Composite-20 staigmenų nepateikė. Būsto kainų kritimas siekė 3.1 proc. ir atitiko prognozes.
Šiandien rinkos dalyviai ko gero labiausiai lauks Federalinio rezervų banko (FED) vadovo Beno Bernanke pranešimo. Paskutinį karta B. Bernanke kalbėjo vasario 10 d., o po to sekė FED diskonto normos padidinimas. Tikėtina, kad apie tai ką kalbėjo FED vadovas labai nesiskirs ir šįsyk. Tiesa, po diskonto normos padidinimo B. Bernanke pabrėžė, kad toliau bus einama palūkanų normalizavimo keliu, tačiau tai nėra joks signalas apie galimus pasikeitimus monetarinėje politikoje. Jei B. Bernanke pakartos šiuos žodžius, tuomet tai gali būti nenaudinga rinkos buliams. Tačiau tai ko gero neigiamai veiktų tik JAV dolerio ir Japonijos jenos porą. Kokia reakcija būtų su svaru ir euru – neaišku. Visai tikėtina, kad JAV doleriui būtų palankios tiek geros, tiek prastesnės naujienos. Jei B. Bernanke kalboje girdėtųsi pesimizmo gaida, tuomet investuotojai tikriausiai paliktų rizikingesnes pozicijas. Jei būtų daugiau kalbama apie ekonomikos atsigavimą, tuomet dolerį galėtų palaikyti mintis apie greitesnį bazinių palūkanų didinimą JAV.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas antradienį nusileido 0.45 proc. iki 1.3532 , nors vienu metu kursas buvo pasiekęs beveik 1.37 lygį. Vokietijos IFO pasitikėjimo ekonomika indeksas kiek netikėtai smuko nuo 95.8 iki 95.2. Analitikai prognozavo augimą iki 96.2. Vokietijos gamybos sektoriuje reikalai klostosi pakankamai gerai, tačiau šiuo metu kiek silpnesnis yra paslaugų sektorius. Labiausiai verslo pasitikėjimą neigiamai veikė sumenkusios Vokietijos mažmeninės prekybos apimtys. Vokietija šiandien skelbia GFK vartotojų pasitikėjimo indeksą, naujus pramonės užsakymus. Iš JAV be B. Bernanke kalbos taip pat bus sulaukta svarbių naujų namų pardavimų duomenų.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas vakar smuko 0.46 proc. iki 1.5406 lygio. Kursas rodė neigiamą pokytį jau penktą prekybos sesiją paeiliui. D. Britanijoje patvirtintų būsto paskolų skaičius sudarė 35.1 tūkst. ir buvo ženkliai mažesnis nei prognozuotas (45.3 tūkst.). Anglijos centrinio banko vadovas M. Kingas pateikdamas ataskaitą apie infliaciją užsiminė, kad matyti vidaus ir išorės paklausos augimo ženklų, tačiau atsigavimas labai trapus. Be to, rizika patirti pakartotinį ekonomikos nuopuolį išlieka.
JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas krito trečią dieną paeiliui. Vakar JAV doleris pigo virš 1.0 proc. iki 90.12 jenos. Pardavinėti JAV dolerius rinkos dalyvius vertė nuviliančios JAV ekonomikos naujienos ir rizikos vengimo faktorius. Kitos pagrindinės valiutos taipogi pigo prieš jeną nepaisant to, kad Japonijos centrinis bankas nemato greito ekonomikos atsigavimo ir ko gero bus vienas paskutinių bankų, kuris ateityje brangins skolinimąsi.
JAV dolerio ir Šveicarijos franko kursas pakilo 0.60 proc. iki 1.0823 lygio. Porą labiau veikė bendros rinkos nuotaikos. Šveicarijos vartojimo indikatorius paaugo nuo 1.19 iki 1.36.