Kaip rašė “Omni Laikas”, ketvirtadienį (05.15) 22 val. klube “Gravity” įvyks paskutinis renginių ciklo “Pulse AD” vakarėlis. Apie tai ir šį tą daugiau - projekto autorius ir organizatorius Julius Gružinskas, dar žinomas kaip DJ Julius Sour.
Kodėl nusprendei, kad reikia baigti “Pulse AD”?
Pulsas padarė savo. Nuo pat pirmo renginio mes bandėme visuomenei parodyti, kad naktinis klubas gali būti vieta, kurioje save kuo puikiausiai gali realizuoti menininkai, norėjome jiems suteikti nuolatinę vietą ir laiką, kur jie galėtų pristatyti savo darbus.
Norėjome parodyti visuomenei, kad mes turime ir subkultūrą, kiek kitokią nei medžio drožiniai ar lino audeklai. Multimedija, muzikiniai projektai, mada, - visa tai gali pagyvinti vakarėlį, sukelti gerų emocijų tiek lankytojams, tiek renginio dalyviams. Tai buvo ir yra socialinis projektas, klubo ir menininkų bendradarbiavimas stengiantis klubo lankytojams parodyti kaip įmanoma įvairesnes šiuolaikines saviraiškos formas.
Šį sezoną pas save menininkus įsileido beveik visi Vilniaus klubai, jie iš to nori daryti ir jau daro komerciją, tačiau aš manau, kad klubas “Gravity” ir renginių ciklas “Pulse AD” parodė naują vakarėlio standartą, pakėlė kartelę bendrai visiems naktinių renginių organizatoriams, nes vien muzikos pasilinksminimo vietoje neužtenka, reikia ir reginių.
Kodėl būtent dabar, o ne anksčiau ar vėliau?
Buvo minčių ir anksčiau baigti, ir vėliau. Tiesiog mes su klubo savininkais turėjome žodinį susitarimą dirbti drauge tol, kol visi iš to jausime malonumą. Kadangi beveik visi renginiai buvo padaryti mano galva ir rankomis, jaučiuosi pavargęs, kiek įsivėlęs į rutiną.
Šiaip ar taip, “Pulse AD” yra ilgiausiai gyvuojantis renginių ciklas klube. Pusantro sezono tokioje dinamiškoje terpėje kaip naktinių pramogų pasaulis yra tikrai nemažas laiko tarpas. Aš pats nepamenu, kad kokioje nors kitoje vietoje tiek laiko gyvuotų ne komercinis projektas.
Manai, kad jauni kūrėjai nepasiges “Pulse AD”? Kokią alternatyvą jie turės be “Pulso”?
Aš labai džiaugiuosi, kad man pavyko įgyvendinti savo idėją, ačiū Anai ir Andrejui (klubo “Gravity” įkūrėjai - aut. past.). Taigi jei menininkai turi idėjų ir tikrai jomis tiki, jie ras būdų jas realizuoti. Šioje situacijoje reikėtų atsikratyti lietuviško bruožo ir nebijoti paprašyti pagalbos ar patarimo. Būryje visada drąsiau, linksmiau ir įdomiau.
“Gravity” klubas visada atviras unikalioms, novatoriškoms idėjoms - tuo jis ir skiriasi nuo daugumos Vilniaus ir Lietuvos pasilinksminimo vietų. Manau, jei kas turi minčių ir jei ras drąsos bei laiko jas pateikti klubo žmonėms, jie tikrai bus išklausyti. Jiems tikrai bus patarta ir gal net klubas padės finansiškai įgyvendinti idėją, jei ji tikrai pradžiugins klubo lankytojus, jiems prasiblaškyti, pakels nuotaiką, numalšins menininko saviraiškos alkį.
Kuris iš praėjusių “Pulse AD” tau įsiminė labiausiai?
Žinoma, pats pirmas. Buvo labai baisu, nes po pirmojo antrojo galėjo ir nebūti, net ir pirmojo galėjo nebūti, nes tuomet madas turėjo rodyti Ramunė Strazdaitė ir Vilmantas Marcinkevičius, tačiau jie gavo komercinį pasiūlymą ir aš negalėjau jų versti dalyvauti “Pulse” už ačiū.
Visi iškiliausi šių dienų madų kūrėjai, didžėjai, grupės “Pulse” dalyvaudavo už simbolinius honorarus, nes puikiai suprato projekto svarbą, suprato, kad savo dalyvavimu jie padės jauniesiems menininkams gauti daugiau žiniasklaidos dėmesio ir pan.
Labai puikiai atsimenu “Empti” koncertą, kai Giedrė jau viena koja buvo gimdymo namuose, kita dar mušė taktą prieš koncerto klausytojus. Buvo fantastiškas Daivos Urbonavičiūtės pasirodymas pačiame pirmajame šių metų “Pulse AD”, kai ji tiesiog vakarėlyje surengė savo “workshop” (gyvą mados studijos darbą klube - aut. past.) ir fotosesiją - kažkas stebuklinga.
“Pulse” tapo tarptautiniu renginiu. Turėjome didžėją iš Anglijos, fotografą iš Italijos, mados kūrėją iš Toljačio, muzikos grupę “Netslov” iš Piterio - tiesiog kultūriniai mainai. Todėl kiekvienas renginys man svarbus, kiekvienas savaip įsiminė. Mane labiausiai džiugina, kad su kiekvienu renginiu mes gerinome jo kokybę ir pačią vadybą.
Kurį iš renginio dalyvių galėtum pavadinti didžiausiu “Pulse AD” atradimu?
Jų yra labai daug, nes per 15 renginių dalyvavo apie 100 žmonių. Taip, kad tikrai sunku taip imti ir pasakyti. Patiko mergaitės videomenininkės Eglė ir Ieva, taip pat didžėjai Domino ir Pablic, “Sweet&Sour” gyvas pasirodymas su didžėjumi Elbee Bad.
Tikrai nustebino paskutinio renginio dalyviai grupė “Nyou Play”, Benua ir Alien projektas bei prodiuserio Nitro gyvi pasirodymai. “Amber Drops” kolektyvas, “Empti” ir “Bix” “drum'n'bass” programos. Radom tikrai įdomių amplua net pripažintoms mūsų kultūros žvaigždėms.
Tiesą pasakius, kiekviename renginyje jaučiau didžiulį pasitenkinimą matydamas pakviestų menininkų darbus. Kiekvienas vakaras ir jame dalyvaujantys žmonės man buvo atradimas.
Ką planuoji toliau veikti kaip organizatorius?
Kaip organizatorius pirmus tris savaitgalius norėčiau pasėdėti namie, pažiūrėti vakarinę TV programą, pabūti kuo toliau nuo dūmų, garso ir šviesų, nes linksmintis pavargstama, darant linksmybes pavargstama dar labiau.
Norisi truputį nuo viso to atitolti, pakvėpuoti kiek kitokiu oru. Noriu daugiau dėmesio skirti mylimai merginai, buičiai, pasirūpinti savimi, nes jaučiuosi truputį "išsidalijęs". Baigiu universitetą, visas mano dėmesys ten.
Po to su draugais norėčiau pabandyti sukurti civilizuotą talentų agentūrą ar kažką panašaus, nes jau kaip pabuvęs visame tame, negaliu žiūrėti, kiek dar daug chaoso ir netvarkos šioje terpėje. Tai va, būsiu vadybininkas (juokiasi).
Ar “Pulse AD” gali kada nors atgimti?
Pulse atgimti negali, nes tai buvo unikalus projektas. Jis gali transformuotis į kitokį renginį, bet tai tikrai nebesivadins “Pulse”. Gal bus “Puzzle” ar kaip kitaip.
Kalbėjosi M. M.