• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internetinių komentarų entuziastai turi rimtų psichinių sutrikimų, byloja neseniai atlikto vieno didžiausių šio reiškinio tyrimų rezultatai. Kanados mokslininkai priėjo išvadą, kad uolūs internetiniai komentatoriai pasižymi tokių sutrikimų kaip narcisizmas (ekshibicionizmo „brolis“), psichopatija, sadizmas ar net rimtesnių sutrikimų bruožais.

REKLAMA
REKLAMA

„Etatinius“ komentatorius tyrimo autoriai apibūdina taip: „Kuo daugiau asmuo skiria laiko komentarų rašymui, tuo rimtesnių psichinių problemų jis turi.“

REKLAMA

Labiausiai paplitęs psichopatinis internetinių komentatorių bruožas – ekshibicionistinio pobūdžio (ypač demonstratyvus) sadistinis elgesys.

„Tyrimo respondentai užpildė asmenybės bruožų klausimynus ir anketą apie jų komentavimo internete įpročius, stilių“, – pasakoja tyrimo, kuriam vadovavo Erin Buckels, autoriai iš Manitobos universiteto (Kanada).

REKLAMA
REKLAMA

Liguistą potraukį komentavimui internete tyrimo autoriai apibūdina kaip „kitus klaidinantį, destruktyvų, piktybišką elgesį komentarų skiltyse ir socialiniuose tinkluose“.

„Apibendrinus tyrimo rezultatus, paaiškėjo, kad labai stipriai susiję yra komentavimo dažnumas, piktybiško komentavimo („trolinimo“) džiaugsmas ir piktybiško komentatoriaus („trolio“) identitetas“. Visa tai byloja apie bendrus šio negatyvaus internetinio reiškinio bruožus“, – tvirtina apklausą atlikę Kanados mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai pažymi, kad potraukį komentuoti turinčių žmonių asmenybėms būdinga „Tamsiąja Tetrada“ (lot. tetra – keturi) vadinama psichopatinių asmenybės bruožų kombinacija: piktybiškas komentavimas, sadizmas, psichopatija, makiavelizmas (manipuliavimas kitais dėl savanaudiškų tikslų).

REKLAMA

„Statistinė analizė byloja, kad su piktybiniu komentavimu stipriausiais ryšiais yra susietas sadizmas (polinkis ir potraukis kankinti), – pabrėžia tyrimo autoriai. – Kitos interaktyvios internetinės veiklos (pvz., tikralaikiai pokalbiai („čatinimas“) ar debatai) su sadizmu nesusiję. Tokiu būdu kiberpikčiurnos internete platina kasdienio sadizmo manifestą.“

REKLAMA

Tyrimo rezultatai byloja, kad piktybinis komentavimas džiugina 5,6 proc. apklaustųjų.

„Ir sadistai, ir piktybiški komentatoriai („troliai“) kritikuodami, išjuokdami, skaudindami kitus jaučia liguistą malonumą ir piktdžiugą, – rašo tyrimo autoriai. – Jie siekia kaip reikiant pasismaginti. Internetas tokiam jų troškimui – beveik nevaržoma arena.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų