• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką reikėtų rašyti pirmoje žinutėje bendraujant socialiniuose tinkluose, pvz., facebook'e, pazintys.lt ar kituose!

REKLAMA
REKLAMA

Gerai, štai mūsų eksperimentas. Buvo išanalizuota virš 500.000 pirmų kontaktų žinučių pažinčių svetainėje OkCupid.com. Programa tikrino raktinius žodžius ir frazes bei kokio atsako sulaukdavo žinutes siuntę žmonės. Buvo pastebėti tam tikros tendencijos. Rezultatas: taisyklių komplektas, aiškinantis, ką reikėtų ir ko nereikėtų sakyti pristatant save priešingai lyčiai. Internetinių pažinčių patarimai gryniausiam pavidale! Keliaujam:

REKLAMA

Taisyklė Nr. 1

Būk raštingas(-a)

Internetinė (iškreipta) kalba ir bloga skyryba – labai galingas veiksnys, kertantis per Jūsų reputaciją ir pirmą įspūdį. Štai lentelė, parodanti, kaip galima susigadinti savo įvaizdį pačia pirma žinute. Tiesą sakant, atlikus skaičiavimus galima teigti, kad 6 baisiausi žodžiai (anglų kalba), kuriuos Jūs galite naudoti pirmose žinutėse – slengo pasekmės! Mes taip pat paruošėme, mūsų manymu, tinkančius lietuviškus atitikmenis:

REKLAMA
REKLAMA

 

Minėta kalba jau taip nusibodo žmonėms, kad taisyklingai parašytas žodis don't arba won't sulaukia atsako ~ 36% dažniau – tai jau šis tas, kai norit rasti sau porą internete!

 

Kiek įdomesnė išimtis – linksmumo išraiškos. Haha (40% atsako) ir lol (41% atsako) – abu šie žodžiai daro teigiamą įtaką! Tai nurodo kitą tendenciją: žmonės mėgsta humoro jausmą ir Jums reikia būti šiuolaikišku, kad galėtumėt perteikti savo emocijas. Hehe tai pat gan sėkmingas žodis, tačiau jis susilaukia mažiau dėmesio (33%). Tai galima paaiškinti moksliškai, nes hehe skamba šiek tiek piktdžiugiškai!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad apibendrinant galima teigti, kad juoktis reikia visomis formomis, tačiau likusi žinutės dalis turi būti taisyklinga, su visais skyrybos ženklais ir nosinėm raidėm (jei jau prakalbom apie raštingumą).

Taisyklė Nr. 2

Venkite fizinių komplimentų (apie kūną, seksualumą)

Ši taisyklė galioja abiems lytims, tačiau labiau skirta vyrams, kadangi mes, vyrai, dažniau linkę kalbėti apie išvaizdą. Gal Jums atrodo, kad  žodžiai žavinga, kerinti, graži ir seksuali – geri žodžiai, tinkantys sakyti moteriai, tačiau niekas nebenori girdėti šių žodžių.

REKLAMA

Kaip visi žinome, žmonės paprastai mėgsta komplimentus, tačiau kai komplimentai naudojami kabinti (pick-up) net nesusipažinus/nepažinus žmogaus, objektui, t.y. žmogui, gaunančiam tokius komplimentus nesąmoningai kyla pasišlykštėjimas. Be to, kai sakote moteriai, kad ji graži, yra tikimybė, kad Jūs nesat gražus. Štai tokia gudri tendencija. Moterų logika – nieko nuostabaus, tačiau yra kaip yra!

REKLAMA

Tačiau kiek švelnesni komplimentai veikia gan sėkmingai:

 

Taisyklė Nr. 3

Vartokite neįprastą pasisveikinimą

Buvo atidžiau pažvelgta  į pasisveikinimus.  Vis dėlto būdas pradėti pokalbį, t.y. pasisveikinimas – tai pirmojo įspūdžio  pirmasis įspūdis. Rezultatai stebinantys:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Apskritai vartoti žodį „labas“ gan pavojinga, nes dažniausiai moterys sulaukia žinučių: „Labas, kaip sekasi?“ arba „Labas, ką veiki?“ – tai yra tas pats kas nusipjauti sau koją bėgant paskui gražią moterį, t.y. niekada nepavysi ir likusį gyvenimą „šlubuosi“ su savo „labas, ką veiki?“ Jeigu naudosite dažnus pasisveikinimus, žmonėms tai bus neįdomu ir jie per sekundės dalį nuspręs, kad Jūs esat neįdomus(-i).

REKLAMA

Taisyklė Nr. 4.

„Užkabinkite“ tam tikrus interesus

Sąraše yra labai daug efektyvių ir įdomių žodžių, pvz.: zombiai, grupė, tatuiruotės, literatūra, studijos, vegetarizmas (Taip!), metalas (dvigubas Taip!). Jie akivaizdžiai reiškia kažką svarbaus žinutę siunčiančiam, gaunančiam arba, geriausiu atveju, abiems! Savo pomėgių arba kito žmogaus pomėgių aptarinėjimas – sena ir laiko patikrinta pažinčių pradžių technika ir dabar tam yra įrodymų. Štai kokį sąrašą pateikė tyrimą atlikę žmonės:

REKLAMA

Dar efektyvesnės yra frazės, skatinančios skaitytoją pasakoti apie savo pomėgius arba rodančios, kad Jūs skaitėte jo(jos) anketą:

 

Taisyklė Nr. 5

 

Jei esi vyras, būk atviras ir lankstus

„Kėblus, atsiprašau, atleiskite, kažkas panašaus, ir turbūt“ suteikė vyrų žinutėms daugiau sėkmės, tačiau nei vienas iš minėtų, išskyrus „atleiskite“ neveikia moterų žinučių. Dauguma realių pasimatymų patarimus teikiančių organizacijų pataria vyrams labiau savim pasitikėti, bet virtualiam pasauly šiek tiek pažeidžiamumo  duoda teigiamų rezultatų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Turbūt šiek tiek abejonių ir neužtikrintumo suteikia autoriui „pažeidžiamumo“ ir paverčia jį mažiau pavojingu. Gali būti, kad moterys mėgsta vyrus, vartojančius anksčiau minėtus žodžius. Tačiau bet kuriuo atveju vyrai turėtų būti atsargūs, nes padauginę tokių žodžių jie pasirodys prakaituotais nevykėliais: žodis „prašau“ yra negatyviam sąraše (22% atsako) ir, tiesą sakant, tai vienintelis žodis, blogesnis už savo (slengo) ekvivalentą (pls (nuo žodžio please), 23%)!

REKLAMA

 

Taisyklė Nr. 6

Pasvarstykit apie galimybę tapti ateistu

Savo religijos atskleidimas praverčia, tačiau, kaip bebūtų paradoksalu, labiausiai Jums padės religijos neturėjimas! Suprantama, kad tai netinka daugeliui krikščionių, tačiau skaičiai kalba už save:

 

Tai religinės sąvokos, pasirodančios žinutėse dažniausiai. Ateizmo sąvokos pasirodė gan dažnai (342 žinutės iš 10.000).

Jeigu Jūs nesiruošiate atsisakyti religijos, pasiruoškite atverti save gausybei kitų dievų, pvz. Dzeusui (56%). Idealiausia, remiantis blog.okcupid.com, būti ateistu. Anot jų: „Jeigu Dievas egzistuotų, ar neturėtų visos Jūsų pirmos žinutės išprovokuoti atsakymą?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų