JAV Federalinė komunikacijų komisija pradėjo naujos ryšio technologijos įteisinimo procedūrą. Jeigu ji pasibaigs sėkmingai, komercinės interneto per elektros tinklus paslaugos gali būti pradėtos teikti dar šiais metais.
Federalinė komunikacijų komisija (FCC) pranešė pradedanti oficialų tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti potencialius interferencijos efektus, kurie gali kilti naudojantis interneto ryšio per elektros tinklus paslaugomis, ir parengti jų įvertinimo procedūras tolesniems bandymams. Tyrimas apims dvi plačiajuosčio ryšio per elektros tinklus (BPL, Broadband over Power Line) technologijos dalis. Pirmoji “Access BPL” naudojama duomenims perduoti nuo 1000 iki 40 000 voltų elektros linijomis. Antroji “In-house BPL” sudaro galimybę namų ir verslo vartotojams prisijungti prie interneto per turimus elektros kištukinius lizdus.
FCC yra išdavusi licencijas 7 kompanijoms vykdyti “elektrinio interneto” paslaugų pagal “HomePlug 1.0.1” (http://www.homeplug.org/index_basic.html) standartą bandymus. Juose dalyvauja Potomaco (Merilendo valstija), Cincinačio ir kitų miestų gyventojai.
FCC interneto ryšį elektros tinklais vertina kaip dar vieną būdą sustiprinti konkurenciją plačiajuosčio ryšio paslaugų rinkoje. Komisijos pirmininkas Michaelas Powellas tvirtina, kad įvairių plačiajuosčio ryšio platformų - elektros, kabelinės TV ir telefono tinklų (DSL), taip pat palydovinio, optinio ir radijo ryšio - dėka pasikeis konkurencija spartaus interneto paslaugų rinkoje, o tai duos didžiulę naudą ir vartotojams, ir šalies ūkiui. Siekdama išplėsti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimo vietovėse, FCC ieško alternatyvų interneto per DSL ir kabelinės TV tinklus tiekėjams. Tarp jų - papildomi radijo dažnių ruožai ir naujoji duomenų perdavimo elektros tinklais technologija.
Kol bus vykdoma jos pripažinimo tinkama naudoti komerciškai procedūra, galutinę savo nuomonę susidarys ir bandymuose dalyvaujantys vartotojai. Žiniasklaidoje skelbiama, kad dabar ji iš esmės esanti palanki. Antai penkias savaites internetu per elektros kištukinį lizdą savo namuose besinaudojantis kompiuterių konsultantas Timas Barhorstas, kuris gyvena Cincinačio priemiestyje, teigia, kad šis ryšys yra labai stabilus ir dvigubai spartesnis už jo naudojamą internetą per ISDN. Elektros energijos kompanija “Cinergy Ventures”, kuri teikia BPL paslaugas 75 šiame rajone gyvenantiems savanoriams, mano, kad priklausomai nuo pasirinktos ryšio spartos komercinės paslaugos galėtų kainuoti nuo 25 iki 40 dolerių per mėnesį. Su “Cinergy Ventures” bendradarbiaujanti ir BPL sprendimus diegianti “Current Link” tvirtina, kad internetas per elektros tinklą gali būti iki 2 kartų spartesnis nei per kabelinį modemą. Turint galvoje prognozuojamą paslaugų kainą (internetas per kabelinę TV ir DSL paprastai kainuoja apie 50 dolerių per mėnesį), ryšio spartą ir paprastumą naudoti (vartotojams tereikia įsigyti apie 70 dolerių kainuojantį specialų modemą, jungiamą į elektros kištukinį lizdą), BPL rinkoje gali tikėtis nemažos sėkmės. Pagrindinė problema, su kuria galima susidurti diegiant šią technologiją - galimi trukdžiai. Bandant maksimaliai nuo jų apsisaugoti apribojamas duomenų perdavimo greitis, tačiau specialistai tikisi, kad spartą didinti padės patobulinta moduliacija.