Aterosklerozė – mūsų amžiaus liga
Žmogaus organizme gausu kraujagyslių, o vienos pagrindinių – arterijos. Jomis kraujas keliauja iš širdies į vidaus organus. Deja, kraujotakos sistemą gali sutrikdyti sienelėse besikaupiantis riebalų ir kalcio sluoksnis. Dėl jo arterijose formuojasi plokštelės ir tokiu būdu organai nėra aprūpinami tinkamu kiekiu reikalingų medžiagų.
Išrastas, bet nenaudojamas vaistas
Pagrindinis vaistas naudojamas tiek profilaktikai, tiek sveikstant po infarkto ar insulto yra statinai. Tai natūralios medicinos vaistų grupė, kilusi iš raudonųjų grybelių, turinti savybę mažinti cholesterolio kiekį slopindama jo sintezę.
Skirtingi statinai turi skirtingą poveikį, tačiau šiuo metu gydytojai labiausiai koncentruojasi į vaisto dozę, kadangi nuo dozės priklauso ir sveikimo rezultatai.
Mitais apipinti statinai
Nors visi vaistai turi šalutinį poveikį ir jis aiškiai nurodomas kiekvieno vaisto informaciniame lapelyje, statinai yra kritikuojami labiausiai. Galima rasti įvairiausios informacijos internete, apie tai, kaip šių vaistų grupė pažeidžia kepenis bei raumenis. Gydytojai skuba nuraminti – net atlikti eksperimentiniai tyrimai rodo, jog skirtingų grupių, kurių viena vartojo statinus, o kitai buvo išrašyti placebai, kepenyse neaptikta jokių reikšmingų skirtumų.
Interneto amžius atnešė labai daug naudos, tačiau pasiklydę tarp gausios informacijos žmonės nebegeba atsirinkti, kuri informacija yra teisinga, o kuri – ne. Savarankišku gydymu užsiimantys pacientai gali patirti itin skaudžias sveikatos pasekmes.
Plačiau susipažinti su statinų poveikiu ir faktais apie gydymą galite ČIA.