• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą rekordiškai anksti atkeliavus pirmosioms gripo vakcinoms, gyventojai jau veržiasi skiepytis. Vieni tą gali daryti nemokamai poliklinikose, kiti už gripo vakciną privačiose klinikose negaili pakloti ir daugiau nei 20 eurų.

Į Lietuvą rekordiškai anksti atkeliavus pirmosioms gripo vakcinoms, gyventojai jau veržiasi skiepytis. Vieni tą gali daryti nemokamai poliklinikose, kiti už gripo vakciną privačiose klinikose negaili pakloti ir daugiau nei 20 eurų.

REKLAMA

Nors pernai gripo sezono metu susirgimų atvejų buvo užfiksuota net 53 kartus mažiau nei užpernai, šiemet infektologai perspėja, kad sergamumas gripu padidės. Medikų aiškina, kiek laiko turėtų praeiti tarp skiepų nuo gripo ir koronaviruso.

75-erių metų Juozas, vos tik į Lietuvą atkeliavo vakcinos nuo gripo, suskubo skiepytis. Vyras sako, kad nuo gripo skiepijasi ir jis, ir visa jo šeima. Tą daro jau penktus metus iš eilės.

„Dėl apsaugos, dėl savo sveikatos“, – sako jis. 

Nors Juozas poliklinikoje nuo gripo galėtų pasiskiepyti nemokamai, privačioje klinikoje jis negaili sumokėti ir 27 eurus. Žmonių, norinčių pasiskiepyti nuo gripo, pasak klinikos atstovų, jau daug.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastebim, kad jie tikrai ateina ir noriai skiepijasi, veržiasi. Pernai metai iš viso, sakyčiau, buvo padidėjimas besiskiepijančių. Šiemet taip pat stebim padidėjimą“, – tikina „Endemik“ šeimos gydytoja Rasa Šilobritienė. 

REKLAMA

100 tūkstančių keturvalenčių gripo vakcinos dozių, skirtų apsaugoti nuo dviejų A ir dviejų B gripo tipų, praėjusią savaitę pasiekė ir valstybines Lietuvos gydymo įstaigas. Prieš porą dienų nemokamai jose pradėti skiepyti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vyresni nei 65-erių metų ir gretutinių ligų turintys, socialinės globos ir slaugos įstaigose gyvenantys žmonės, nėščiosios.

Pasak Vilniaus Centro poliklinikos atstovų, žmonės apie gripo vakcinas pradėjo teirautis dar rugpjūtį. Tiesa, mokamų vakcinų visiems kitiems šalies gyventojams dar teks palaukti apie porą savaičių. Poliklinikose jos kainuos apie 12 eurų, keliais eurais pigiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena kategorija žmonių, kurie kasmet skiepijasi ir, tarkim, praeitais metais buvo, kad per porą dienų išskiepijom vos ne visą pirmą gautą siuntą vakcinų, ir yra žmonės, kuriems reikia pasiūlyti arba kurie klausia, abejoja, ar verta, kaip čia tas gripas, ar bus“, – aiškina centro poliklinikos Vytenio filialo vedėja Sonata Valiulienė.

Iš viso Lietuvą pasieks 257 tūkstančiai gripo vakcinos dozių, kurių vertė 2,2 milijono eurų. Antroji siunta, apie 150 tūkstančių gripo vakcinos dozių, šalį turėtų pasiekti spalio pabaigoje. Tačiau ar verta skiepytis nuo gripo, vilniečių nuomonės išsiskiria:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekada nesiskiepijau niekuo ir nesiruošiu. Viso gero.“

„Gripais visokiais nesiskiepiju. Nematau reikalo, kam čia reikia.“

„Galbūt ir skiepysiuosi. Buvo laikas, kai skiepijausi. Važiavau į užsienį ir kadangi, ir kaip tik traukiny sėdėjo žmogus, kuris gripavo ir buvo apsidžiaugęs, kad pasiskiepijau, nes susirgau užsieny.“

„Būtinai. Aš jau 4 metai ar 5 iš eilės skiepijuosi ir dabar. noriu. Per 5 metus kiek skiepijuosi, gripo neturėjau nei vieną kartą.“

REKLAMA

„Man atrodo, kad reikia.“

Kiek laiko turi praeiti tarp skiepo nuo koronaviruso ir gripo?

Medikai aiškina, kaip elgtis, jeigu greitu metu planuojate skiepytis ne tik nuo gripo, bet ir nuo koronaviruso.

„Tą pačią dieną tikrai nerekomenduojam skiepytis, vis tik tarp vakcinų turėtų būti bent jau dviejų savaičių tarpas. Taip rekomenduoja ir imunologai, taip ir mes rekomenduojam todėl, kad jeigu būtų kokia pašalinė reakcija, vis tik turim žinoti, nuo kurios vakcinos“, – tęsia S. Valiulienė. 

REKLAMA

Žmonių 2020 – 2021 sirgusių gripu Lietuvoje buvo rekordiškai mažai. Fiksuoti vos 302 susirgimai, kai 2019 – 2020 jų buvo 53 kartus daugiau, per 16 tūkst. atvejų. Infektologai aiškina, kas tam turėjo įtakos.

„Karantinas, žmonės buvo įkalinti namuose, be to, dėvėjo kaukes, dezinfekavo rankas. Laikėsi socialinės distancijos, aišku, ir gripo buvo mažiau, mažiau buvo progos užsikrėsti, nes užsikrėtimo būdas yra labai panašus į koronavirusinę infekciją“, – aiškina infektologas Arvydas Ambrazaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to, pasak infektologo Arvydo Ambrazaičio, šiemet sergamumas gripu gali gerokai išaugti. Profesorius gyventojams primena, kad gripas niekur nedingo.

„Visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad gripas yra nesunki liga, kad tai yra sloga, kad tai yra peršalimo liga, kad skiepytis nereikia, čia farmacinėms kompanijoms tik reikia, kad pelną gautų, iš tikrųjų tai yra netiesa. Gripas, yra statistika, kuri rodo, kad 80 procentų mirusių nuo gripo, tai yra žmonės virš 65 metų“, – sako jis. 

Užpernai nuo gripo mirė 11 žmonių, pernai – nei vienas. Iš viso Lietuvoje pernai pasiskiepijo daugiau nei 400 tūkstančių gyventojų – pusantro karto daugiau nei užpernai.

Praeitais metais gripo nebuvo,siais gal pasirodys,eikit jus daunai n,,x...
Dabar nežinai kokia gali suleisti vakciną,oi sakys sumaišem vakcinas ,vietoj gripo vakcinos gali suleisti ir kitą,dabar labai sunkų patikėti jais.
tik jus skiepykites, o mes gaminsim, dar kai kam uz reklama pametesim ir pirmyn i badykla:))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų