Per paryčiais driokstelėjusius sprogimus įkaitusių dujų ir pelenų debesys nuslinko už 3,5 km atstumu nuo griaudėjančio ugnikalnio, o vietos gyvenvietės buvo apgaubtos pilkų pelenų.
Vykdyti evakuaciją neplanuojama, o pranešimų apie nukentėjusiuosius nebuvo gauta.
Merapis, esantis netoli kultūros sostinės Džokjakartos Javos saloje, pastaraisiais mėnesiais yra itin aktyvus, todėl valdžiai teko praėjusių metų pabaigoje padidinti pavojaus lygį.
Ant derlingų ugnikalnio šlaitų įsikūrusių kaimų gyventojams rekomenduojama nebūti arčiau kaip už 5 km nuo kraterio žiočių.
„Gyventojams reikėtų vengti ugnikalnių pelenų; jie buvo įspėti apie galimus lavos srautus Merapio apylinkėse“, – nurodė Indonezijos geologijos agentūra.
Per vėliausią didelį Merapio išsiveržimą 2010 metais žuvo 347 žmonės, o dar maždaug 280 tūkst. gyventojų buvo evakuoti iš aplinkinių teritorijų.
Tai buvo galingiausias jo išsiveržimas nuo 1930 metų, kai žuvo apie 1300 žmonių. 1994 metais nugriaudėjo kitas sprogimas, pareikalavęs apie 60 gyvybių.
Šioje Pietryčių Azijos salų valstybėje yra beveik 130 aktyvių ugnikalnių.
Indonezija, 270 mln. gyventojų turinti salų valstybė, priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, pasižyminčiam dideliu vulkaniniu ir seisminiu aktyvumu.