Indų gydytojai buvo apkaltinti atlikę lyties keitimo operacijas jaunoms mergaitėms, kurių tėvai norėjo turėti sūnus, kad pakeltų šeimos finansines įplaukas.
Naujasis Delis
Madhja Pradešo regioninė valdžia susidūrė jau su 300 atvejų, kai jaunos mergaitės chirurgiškai "virsta" berniukais. Manoma, kad viena tokio pobūdžio operacija mergaičių tėvams atsieina 2 000 svarų (apie 7600 litų). Moterų ir vaikų teisių organizacijos atstovai demaskavo šią visuotinai paplitusią tendenciją, kuria išsityčiojama iš moterų Indijoje, rašo "The Telegraph".
Indijoje lyčių balansas jau seniai iškreiptas: dauguma moterų, besilaukiančių mergaičių, pasirenka abortus ir gimdo tik berniukus, nes tai gali garantuoti geresnę finansinę šeimos padėtį. Šiuo metu Indijoje yra 7 milijonais daugiau berniukų nei mergaičių (jaunesnių nei 6 metų amžiaus).
Moterų ir vaikų organizacijos atstovai pareiškė, kad mergaitės Indijoje po gimimo nėra saugios. Dauguma laikraščių šalyje atskleidė apie neteisėtas operacijas, kurias atliko gydytojai iš Indoros regiono, Madhja Pradešoje.
Gydytojai tikino, kad operuotos mergaitės buvo su lytiniais išsigimimais ar turėjo tiek vyriškus, tiek moteriškus lytinius organus, todėl buvo atsiųstos į kliniką „chirurginiams pataisymams“, kas yra laikoma legalia procedūra, bet organizacijos atstovai tikino, kad tėvai, atvedę mergaitę į kliniką, tenorėjo jai pakeisti lytį ir "paversti berniuku".
Šios chirurgijos, dar vadinamos genitalijų plastika, metu iš moteriškų lytinių organų suformuojama varpa bei įšvirkščiami vyriškieji hormonai, kad būtų "sukurtas" berniukas.
Indijos Pediatrijos Akademijos Indoroje prezidentas V. P. Goswami perspėjo tėvus, kad jų vaikai ateityje gali likti impotentais ar nevaisingais.
"Genitalijų keitimo operaciją galima atlikti abiems lytims, tačiau su laiku organizmas nustos gaminti vyriškuosius ar moteriškuosius hormonus, todėl gali išsivystyti nevaisingumas ar impotencija. Tai yra žiaurus elgesys su vaikais, todėl imsimės priemonių, jam sustabdyti, - sako jis. - Tėvai, paprasčiausiai nesuvokia kokias pasekmes ši procedūra gali palikti jų vaikams".
Indijos Vaikų Teisių Nacionalinė Komisija įsakė Pradešo vyriausybei pateikti bylos išvadas per 15 dienų.
Indijos Socialinių Tyrimų centro atstovė, Ranjana Kumari, mergaičių transformaciją į berniukus vadina "socialiniu tautos pamišimu". Ji tikina, kad net išsilavinimas situacijos šalyje nekeičia. "Mergaičių gimstamumas sparčiai mažėja. Jeigu 2001 metais Delyje gimė 886 mergaitės ir 1 000 berniukų, tai dabartiniais duomenimis priskaičiuojamos tik 866 mergaitės. Manoma, kad pasiturinčios ir išsilavinusios šeimos daugiausia „nužudo“ arba atsisako mergaičių ", - sako ji.
"Žmonės nenori skirti ar investuoti savo turto į mergaites ir jų išsilavinimą. Vidutinės klasės gyventojai yra godūs, jie verčiau pakeis mergaitės lytį, nei mokės kraičio mokestį. O tai yra sukrečiantis vaikų teisių pažeidimas".
Vyriausybei derėtų atkreipti dėmesį į šią problemą ir įvertinti moters įnašą indų kultūroje.
"Indijoje sakoma, kad Dievas gyvena tuose namuose, kur yra moteris, tačiau žmonių godumas privertė nepaisyti šių žodžių. Mums derėtų vertinti dvasinį mergaites įnašą šeimoje ir neatsisakyti remti jų finansiškai bei suteikti lygias teises", - pridūrė ji.