„Neprofesionaliai atliktas perėmimas potencialiai galėjo pakenkti visų įtrauktų (į incidentą) lėktuvų ekipažams. Dar svarbiau yra tai, kad vieno piloto veiksmai gali eskaluoti įtampą tarp šalių,“ – pareiškė M. Wrightas.
Pentagono atstovas taip pat pažymėjo, kad Rusijos karinių oro pajėgų aktyvumas yra įtakojamas „pasikeitusios saugumo situacijos ir yra susijęs su Rusijos agresija Ukrainoje“.
Balandžio 10-ąją oficilioji Pentagono atstovė Eileen M. Lainez pareiškė, kad balandžio 7-osios rytą JAV lėktuvą RC-135U, kuris vykdė įprastą skrydį tarptautinėje oro erdvėje, buvo „nesaugiai ir neprofesionaliai“ perimtas rusų Su-27.
JAV gynybos departamento atstovė paaiškino, kad rusų naikintuvas prie neginkluoto amerikiečių lėktuvo prisiartino beveik 6 metrų atstumu. Ji pažymėjo, kad šis manevras grasino ekipažo gyvybėms dėl susidūrimo tikimybės.
Ji pažymėjo, kad JAV iškėlė Rusijai užklausą dėl šio incidento turimais diplomatiniais ir oficialiais kontaktais.
Rusijos gynybos ministerija neigia tvirtinimus, kad Su-27 skrydis buvo pavojingas. Ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas pareiškė, kad rusų lėktuvui priskridus prie amerikiečių jokių pavojingų situacijų nebuvo kilę.
Jis taip pat pažymėjo, kad „rusų pilotų profesionalumo vertinimas – tai išskirtinai rusų vadovybės kompentencija“, o įprastus žvalgybinius skrydžius amerikiečių lėktuvai gali vykdyti tik prie JAV sienų.
Pasak I. Konašenkovo, balandžio 7-ąją priešlėktuvinės gynybos sistemos užfiksavo neatpažintą objektą, kuris „skrido tiesiai į Rusijos sienų pusę“.
Gynybos ministerijos atstovas paaiškino, kad į orą buvo pakeltas vienas Su-27, kuris kelis kartus apskrido neatpažintą lėktuvą, identifikavo jį kaip JAV karinių oro pajėgų žvalgybinį lėktuvą, nustatė jo borto numerį, ir perdavė informaciją vadovybei. Anot pareigūno, pastebėję rusų naikintuvą, amerikiečiai pakeitė kryptį ir nuskrido nuo Rusijos sienų.