• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per 6 metus įmonių restruktūrizavimas taip ir nesuleido šaknų - nuo 2001-ųjų liepos, kai pradėjo veikti Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, procesą pradėjo ir baigė tik 5 įmonės.
Tai lėmė įstatymo painumas, finansiškai silpstančių bendrovių vadovų noras kiek galima ilgiau spausti naudą iš merdinčios įmonės neeikvojant jėgų jai reanimuoti ir valdininkų pasitenkinimas esama padėtimi, rašo dienraštis "Verslo žinios".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak "Bankroteros" direktoriaus Kęstučio Butkaus, iškelti restruktūrizavimo bylą yra labai sudėtinga.

REKLAMA

"Viena didžiausių problemų - valstybės kreditoriai, kurie turi gauti Valstybinės mokesčių inspekcijos pritarimą restruktūrizuoti bendrovę. Tai užima daug laiko, todėl paprasčiau pasmerkti įmonę myriop", - sakė jis.

Dar vienas restruktūrizavimo stabdys - bankai. Jie sunkiai sutinka, kad įmonė restruktūrizuotųsi, nes iškėlus bylą neskaičiuojamos palūkanos už jų išduotus kreditus, ir įmonė banko pinigais naudojasi už dyką.

Iki šiol šalyje buvo restruktūrizuotos tik 5 įmonės - "Sidabra", "Panevėžio stiklas", Šiaulių įmonė, "Gargždų mida" ir "Senoji Baltija" - vidutiniškai po vieną kasmet, o bankrutavusios bendrovės per tą patį laiką skaičiuojamos dešimtimis ir šimtais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų