• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus, atėjusio pasirašyti susitarimo su Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) bei Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovais, laukė staigmena - susitarimo tekstą teko keisti, kad šio sąlygos tenkintų studentus, rašo antradienio „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Visiems vienodai

LSS buvo priimtinas ir pirminis susitarimo variantas, kuriame nurodoma, kad tik pirmo kurso studentams nereikės mokėti už studijas rugsėjo mėnesį - kaip buvo įprasta lig šiol. Tačiau LSAS tokios sąlygos netenkino, nes pasirašius tokią sutartį būtų nusižengiama Konstitucinio Teismo išaiškinimui, pagal kurį studentai gali mokėti už mokslą tik tuomet, kai yra žinomi sesijos rezultatai.

REKLAMA

„Sutartį galime pasirašyti tik tokiu atveju, jei studentai nebus vertinami pagal dvejopus kriterijus, kaip buvo numatyta pirmajame susitarimo variante. Avansu už studijas neturėtų mokėti ne tik pirmakursiai, bet ir aukštesnių kursų studentai. Be to, jei įvedame pažymį kaip kriterijų, pagal kurį studentas moka, turi būti užtikrintas sąžiningas studentų įvertinimas, nesvarbu, kokią studijų kryptį jis yra pasirinkęs“, - sakė LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA

I.Vareikytės teigimu, jeigu Seimas nusprendė, kad studentas, kurio vidurkis mažesnis nei aštuoni, turi mokėti už mokslą, Lietuva turi pereiti prie europinės vertinimo sistemos, kurioje aiškiai išdėstoma, už ką studentas yra vertinamas aštuonetu. „Turi būti išdėstyti aiškūs kriterijai, pagal ką vertinamas studentas. Turi nebebūti dėstytojų kūrybos“, - sakė LSAS prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš kur paimti milijonus?

Švietimo ir mokslo ministras LSAS išreikštą studentų poziciją gerbė ir sutiko pakeisti sutartį. „Man reikės dar šiemet kalbėtis Seime bei Vyriausybėje ir atrasti apie 32 mln. litų, kad universitetai gautų reikiamą sumą. 32 mln. litų yra daug, bet įmanoma. Jeigu studentų pozicija yra tvirta, aš ją turiu ginti“, - teigė A.Monkevičius.

REKLAMA

Jis taip pat pritarė ir studentų nuomonei, jog teisingo vertinimo kriterijai turi būti suformuluoti, nors ir nėra paprasta socialinius, humanitarinius ir techninius mokslus įsprausti į vienodus vertinimo rėmus.

Vis dėlto ministras negalėjo atsakyti nei ar bus gauti reikiami pinigai, nei iš kur juos būtų galima paimti. „Jeigu nebus rasta reikiamų pinigų, laikysimės pirminio varianto - pusei studentų teks sumokėti studijų įmoką iš anksto“, - sakė ministras.

Agnė VAITASIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų