Prabėgus mėnesiui nuo tada, kai Pajūrio regioniniame parke, ant Olando kepurės, po pušimi buvo rasti išbarstyti pelenai, Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai įminė mįslę, kas taip pasielgė.
„Tyrimo metu pagal žetoną – identifikacinį žetoną, buvo nustatyta mirusiosios tapatybė, t.y. Klaipėdos miesto gyventoja, ir taip pat buvo nustatyta, kam buvo perduota urna su pelenais, tai šiuo metu mes turime identifikavę asmenį, kuris galimai padarė šitą pažeidimą, tiktai problematiška tai, kad jisai negyvena Lietuvoje, jisai gyvena Norvegijoje“, – sako Kaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė.
Žmogiškai tokį poelgį galima suprasti – greičiausiai tokią paskutinę savo valią buvo išreiškusi 60-metė klaipėdietė ir paprašiusi sūnaus ją kremuoti ir vienoje gražiausių Lietuvos vietų – pajūryje ant Olando kepurės išbarstyti pelenus. Tiesa laidojimo tvarka tokio pelenų atsikratymo būdo nenumato. 32-ų vyras, pasak policijos, šiuo metu emigravęs ir bus bandoma jį rasti socialiniais tinklais.
„Mūsų įstatymai yra gana griežti ir jie numato savas taisykles, kad galima laidoti arba kapuose, arba kolumbariume urną palikti, na, arba tam tikros specialios vietos kapuose“, – sako R. Stasiulaitienė.
Kadangi nusižengimas – administracinis, jokios tarptautinės paieškos čia neprireiks, administracinei teisenai skirti dveji metai – per tiek laiko tikimasi surasti emigrantą.
„Už žmonių palaikų laidojimo įstatymo pažeidimą yra numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 60 eurų“, – sako R. Stasiulaitienė.
Kad vaizdingoje ir svečius traukiančioje Olando kepurėje barstomi mirusiųjų pelenai – ne naujiena, ten dirbantys prižiūrėtojai yra radę ir urnų, ir metalinių kapsulių, bet jokių identifikavimo ženklų nebūdavo, tad ir tyrimo nebuvo kaip pradėti. Tačiau nors ir tokia paskutinė artimųjų valia, visada reikia galvoti ir apie kitus, kurie čia ateina pasivaikščioti – pelenų krūvelės – ne itin malonus radinys.
Daugiau - TV3 reportaže: